Dzisiaj jest poniedziałek 2 sierpnia 2021, imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15491) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
21 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Próbowali powstrzymać Olimpię. Udało się tylko prz ... (0)Pamiątki z Powstania Warszawskiego w licheńskim mu ... (3)

Odświeżamy miasto

Dodano: 13.06.2012 09:31

W Klubie Energetyk w Koninie odbyła się akcja pod hasłem „Rzuć palenie”. Była ona częścią polskiej edycji projektu „Odświeżamy nasze miasta”, finansowanego przez Międzynarodową Unię ds. Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc.

Akcję „Rzuć palenie” zorganizowały Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Koninie, Chrześcijańska Służba Charytatywna Filia w Koninie, Urząd Miasta oraz Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie. - Wykonywaliśmy między innymi pomiar ciśnienia krwi, badanie zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz pikflometrię, czyli pomiar szybkości, z jaką wydychane jest powietrze z płuc – mówi Dorota Skąpska z konińskiej filii ChSCh. – Przedstawiciele oddziału chorób płuc z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie prowadzili badanie spirometryczne. Ponadto można było spotkać się z terapeutą uzależnień, nabyć poradniki, otrzymać broszury informujące o szkodliwości palenia oraz porozmawiać z przedstawicielem policji o konsekwencjach prawnych palenia w miejscach objętych zakazem palenia. Wszystko po to, by zachęcić do dbania o zdrowie, a palaczy do porzucenia nałogu.

Obecnie obowiązująca w Polsce ustawa zabrania palenia w miejscach publicznych, m. in. w kinach, restauracjach, miejscach pracy czy na przystankach. Także chociażby z tego powodu życie osób wolnych od nikotynizmu jest łatwiejsze – mogą swobodnie i komfortowo czuć się w każdym z tych miejsc.

Projekt „Odświeżamy nasze miasta” ma na celu wzmocnienie realizacji obowiązującego w Polsce prawa, a tym samym ochronę niepalących mieszkańców naszego kraju przed tzw. biernym paleniem. Ocenia się, że tylko 15% dymu z papierosa jest wdychane przez palacza. Reszta rozchodzi się w powietrzu, które wdychają osoby znajdujące się obok. W ten sposób do ich płuc trafia około 4 tys. substancji chemicznych, z których wiele jest szkodliwych, a co najmniej 40 powoduje raka.

  • Odświeżamy miasto

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ze bierne palenie jest szkodliwe to się wie od dawna.Niech przestaną produkować to świnstwo,a palaczy na odwykowe leczenie.
Dodano: 13.06.2012 09:54    Przez: ~Gatek
Jakby przestali produkcję tytoniu to dopiero upadłby światowy biznes,ale by handlarze ubolewali,,że stacili taki wielki zysk.
Dodano: 13.06.2012 10:05    Przez: ~Tokio
Jak tytoń jest be, to zabronić. Hipokryzja
Dodano: 13.06.2012 10:26    Przez: ~pio
Brednie - cały światowy biznes opiera się o tytoń i wóde
Dodano: 13.06.2012 15:50    Przez: ~trg
mozna rzucac przestawiajac sie na elektroniczne papierosy - i zaoszczedzisz pieniadze i zaoszczedzisz zdrowie a nie musisz odzwyczajac sie od nikotynyw koninie mozna kupic
Dodano: 13.06.2012 16:03    Przez: ~Potel

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.