Dzisiaj jest wtorek 19 marca 2019, imieniny: Józefa, Bogdana, Laili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22230) SPORT FORUM FIRMY (5310) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 2oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
11 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie startują Mistrzostwa Polski Juniorów w B ... (6)Festiwal Kultur Miast Partnerskich w pierwszą nied ... (6)

Odświeżamy miasto

Dodano: 13.06.2012 09:31

W Klubie Energetyk w Koninie odbyła się akcja pod hasłem „Rzuć palenie”. Była ona częścią polskiej edycji projektu „Odświeżamy nasze miasta”, finansowanego przez Międzynarodową Unię ds. Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc.

Akcję „Rzuć palenie” zorganizowały Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Koninie, Chrześcijańska Służba Charytatywna Filia w Koninie, Urząd Miasta oraz Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie. - Wykonywaliśmy między innymi pomiar ciśnienia krwi, badanie zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz pikflometrię, czyli pomiar szybkości, z jaką wydychane jest powietrze z płuc – mówi Dorota Skąpska z konińskiej filii ChSCh. – Przedstawiciele oddziału chorób płuc z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie prowadzili badanie spirometryczne. Ponadto można było spotkać się z terapeutą uzależnień, nabyć poradniki, otrzymać broszury informujące o szkodliwości palenia oraz porozmawiać z przedstawicielem policji o konsekwencjach prawnych palenia w miejscach objętych zakazem palenia. Wszystko po to, by zachęcić do dbania o zdrowie, a palaczy do porzucenia nałogu.

Obecnie obowiązująca w Polsce ustawa zabrania palenia w miejscach publicznych, m. in. w kinach, restauracjach, miejscach pracy czy na przystankach. Także chociażby z tego powodu życie osób wolnych od nikotynizmu jest łatwiejsze – mogą swobodnie i komfortowo czuć się w każdym z tych miejsc.

Projekt „Odświeżamy nasze miasta” ma na celu wzmocnienie realizacji obowiązującego w Polsce prawa, a tym samym ochronę niepalących mieszkańców naszego kraju przed tzw. biernym paleniem. Ocenia się, że tylko 15% dymu z papierosa jest wdychane przez palacza. Reszta rozchodzi się w powietrzu, które wdychają osoby znajdujące się obok. W ten sposób do ich płuc trafia około 4 tys. substancji chemicznych, z których wiele jest szkodliwych, a co najmniej 40 powoduje raka.

  • Odświeżamy miasto

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Ze bierne palenie jest szkodliwe to się wie od dawna.Niech przestaną produkować to świnstwo,a palaczy na odwykowe leczenie.
Dodano: 13.06.2012 09:54    Przez: ~Gatek
Jakby przestali produkcję tytoniu to dopiero upadłby światowy biznes,ale by handlarze ubolewali,,że stacili taki wielki zysk.
Dodano: 13.06.2012 10:05    Przez: ~Tokio
Jak tytoń jest be, to zabronić. Hipokryzja
Dodano: 13.06.2012 10:26    Przez: ~pio
Brednie - cały światowy biznes opiera się o tytoń i wóde
Dodano: 13.06.2012 15:50    Przez: ~trg
mozna rzucac przestawiajac sie na elektroniczne papierosy - i zaoszczedzisz pieniadze i zaoszczedzisz zdrowie a nie musisz odzwyczajac sie od nikotynyw koninie mozna kupic
Dodano: 13.06.2012 16:03    Przez: ~Potel

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.