LM.plWiadomościPodbili Frankfurt

Podbili Frankfurt

Dziesięć pucharów z Mistrzostw Świata we Frankfurcie nad Menem, przywieźli młodzi tancerze z konińskiego „Rytmixu”.

Na prestiżowe zawody w Ballspothalle zjechało ponad dwa tysiące tancerzy z 21 krajów. Nie zabrakło reprezentacji Kanady, Finlandii, Czech, Bułgarii, Niemiec, Rosji, Gibraltaru, RPA, czy Japonii. W polskiej ekipie znaleźli się podopieczni Studia Tańca „Rytmix” w Koninie. - Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Dwukrotnie stawaliśmy na podium i zdobyliśmy wiele finałowych miejsc – informuje Martyna Wolna z ST „Rytmix”.

Tytuł wicemistrza świata zdobyła mini formacja Jazz Dance do lat 11, która zaprezentowała układ „New Jork”. Brązowy medal z Mistrzostw przywiozła formacja Jazz Dance w kategorii: 12-15 lat. Młodzież zaprezentowała układ „Fergie”.

Czwarte finałowe miejsca udało się wywalczyć również mini formacji Jazz Dance w kategorii 12-5 lat oraz Kindzie Furmaniak w kategorii solo Jazz Dance 12-15 lat, Bartoszowi Dopytalskiemu w solo Jazz Dance powyżej 15 lat oraz Kajetanowi Pilarskiemu w Modern i Jazz Dance 12-15 lat.

Szóste miejsce zajęła natomiast formacja Modern dzieci do lat 11 oraz Modern 12-15 lat z układem „Nietolerancja. Na siódmej pozycji znalazł się duet Jazz Dance K. Furmaniak i W Majewska oraz formacja Modern powyżej 15 lat za układ „Święto Wiosny”. Ósme i dziewiąte miejsce na Mistrzostwach zajął duet Modern do lat 11 – A. Drewnikowska i W. Kamińska oraz Bartosz Dopytalski w kategorii solo Modern powyżej 15 lat.