Dzisiaj jest piątek 15 listopada 2019, imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19114) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
13 / 6oC
Pojutrzepogoda
10 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Jak uniknąć drastycznych podwyże ... (3)Konin. Sztuka nas szuka. Tym razem prace Tomasza O ... (3)

Pałac na sprzedaż

Dodano: 9.04.2013 08:13
Źródło: LM.pl
Wszystko wskazuje na to, że pałac w Ciążeniu zmieni właściciela. Obiekt znalazł się na liście nieruchomości, które Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu przeznaczył do sprzedaży.

Obecnie w pałacu mieści się Dom Pracy Twórczej. Stworzone zaplecze turystyczne możliwa wykorzystywanie pałacu jako miejsca spotkań ludzi biznesu, kultury i sztuki. W Ciążeniu przechowywany jest jeden z największych zbiorów literatury masońskiej w Europie, w tym zbiory lóż masońskich ze Śląska i Pomorza, rzadkie druki różokrzyżowców oraz współczesne wydawnictwa masońskie. Sale konferencyjne udostępniane są na spotkania, narady i szkolenia. Pałac w Ciążeniu jest jednym z najpiękniejszych przykładów architektury rokokowej w Wielkopolsce.

Niedawno UAM ogłosił listę dziesięciu nieruchomości, które planuje wystawić na sprzedaż. Poza obiektami z samego Poznania jest na niej również pałac w Ciążeniu.

Fot. amu.edu.pl


  • Pałac na sprzedaż

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Ciążeń,   gmina Lądek,   Słupca,   pałac w Ciążeniu

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

no pewnie...w koncu cała polske sprzedadza....
Dodano: 09.04.2013 08:39    Przez: ~oon
Polska już jest sprzedana brakuje tylko niewolnictwa...
Dodano: 09.04.2013 10:26    Przez: ~mason
według specjalistów,niewolnika trzeba żywić i dać mu dach nad głową, natomiast tania siła robocza sama musi się o to troszczyć. pozdrawiam solidarność przy okazji.
Dodano: 09.04.2013 10:42    Przez: ~drobny ciułacz
TO WINA TUSKA
Dodano: 09.04.2013 11:34    Przez: ~TOMASZ KOBRZYCKI
Najniższa krajowa i bieda narodowa = najgorsza i najtańsza żywność od 1go do 1go plus czynsz jak cię jeszcze stać płacić a jak nie to państwo da ci mieszkano socjalne = I JUŻ MACIE SWOJEGO NIEWOLNIKA
Dodano: 09.04.2013 12:41    Przez: ~Życie
Jest niewolnictwo. Wielu Polaków biorąc kredyty stało się niewolnikami banków i firm windykacyjnych.
Dodano: 09.04.2013 14:42    Przez: ~912
Więzienie w Łęczycy też jest wystawione na sprzedaż.
Dodano: 09.04.2013 14:44    Przez: ~Qń
sprzedam urzad gminy ladek tanio wraz z glowna sprzataczka-pilne
Dodano: 09.04.2013 08:48    Przez: ~ladek
Jasne po co wróg nas będzie okradał i niszczył nam wojną naszą historie która nie raz pokazała ze Polska jako naród tylko w chwilach kryzysu się jednoczy. Dziś ten sam wróg jest o wiele sprytniejszy sprzedając nas po kawałeczku od środka gnębi i gniecie nas do trumny tak samo jak dawniej plując nam w twarz. Dziś ze słów BÓG HONOR OJCZYZNA pozostaje nam jedynie modlitwa. Narodzie obudź się w imię Polski odzyskaj ziemię naszej ojczyzny!!!
Dodano: 09.04.2013 09:40    Przez: ~POLAK
weź sobie z radiem lub Jarkiem a może kolegami z piaskownicy zróbcie zrzutę i kupujcie! Potem sobie to utrzymujcie, ogrzewajcie, płaćcie podatki i nikt nikogo nie okradnie. Takie proste
Dodano: 09.04.2013 09:55    Przez: ~lu
To Ty podły zawistny człowieku przesiąknięty syfem bez zasad moralności aż po własną duszę. Bez Honoru i wartości weź wyjedz z tej Polski na zmywak, ogórki czy do innej ciężkiej obozowej germańskiej pracy jak Ci tu tak źle a nie siej zamydlonej propagandy. Jeśli nie doceniasz takich zabytków oraz też ile nasza ziemia matka Polska która daje i odbiera życie dla Ciebie zrobiła. To przecież nikt Cie tu na siłę nie trzyma. Zastań tam za granicami bo takich "pseudo polaczków" nikt tu nie potrzebuje. Zapomni o nas i więcej nie wracaj by nigdy więcej Twoje dzieci nie bluźniły, nie uczyły się i nie okradały naszej ojczyzny!!!
Dodano: 09.04.2013 10:24    Przez: ~POLAK
szkoda,polak,że nie wiesz gdzie mieszka ten zawistny 'lu',bo byś mu zaraz spalił chatę w ramach patriotyzmu i miłości bliźniego.umknął ci szczegół,że kazdy może mieszkać tam,gdzie chce i to,że ktoś ma inne zdanie niż ty nie upoważnia cię do skazywania kogoś na banicję,komuchu.
Dodano: 09.04.2013 10:47    Przez: ~zappa
O oferma Kobrzycki napiera teraz z pseudonimu .. POLAK >>> o ty PISuardowski glajdusie :) :)
Dodano: 09.04.2013 11:50    Przez: ~WAWEL
Coś wam się pomyliło bo nie znam człowieka i gdzie wy tu widzicie takie zdanie o "spaleniu domu" czy moją złość. Jak byście nie zauważyli każdy ma prawo do wolnej wypowiedzi i słowa. Ja wylałem tutaj tylko swój żal bo mam bardzo duży sentyment mentalny do tego miejsca. Nie znoszę też ludzi którzy tylko narzekać potrafią bo państwo czy uczelnie nie stać na utrzymanie tego pięknego zabytku to my mam je utrzymać. Właściwie to zapracowaliśmy i utrzymaliśmy je wszyscy tylko gdzie są nasze pieniądze?
Dodano: 09.04.2013 12:38    Przez: ~POLAK
Za ile?
Dodano: 09.04.2013 09:43    Przez: ~znam i chcę kupić
ten zgrabny pałacyk mieli w posiadaniu biskupi poznańscy i jak znam życie wróci on do nich szybciej niż myślimy,po korzystnej cenie,jak to dla wyzwolicieli ojczyzny.panu "polakowi" proponuję poczytać dokumenty o działalności komisji majątkowej i konkordat,a potem podyskutować z nami o okupantach i złodziejach.
Dodano: 09.04.2013 10:52    Przez: ~grego
Słuchaj mnie po prostu rozpacz w sercu ściska ze nawet naszą Polską historię sprzedają, to wawel i zamek królewski oraz reszta pomników historii i kultury narodowej tez na aukcje pod młotek niech idzie... Przecież wam "Palaczką" tak dobrze bo niby was to nie dotyczy a w dupę nas cała Europa kopie... Nie zamierzałem tu nikomu ubliżać ani tez prowokować może faktycznie trochę mnie poniosło co do 'lu' ale w Polsce brakuje ludzi którzy mają w sercu Boga Honor i Ojczyznę którzy w końcu wezmą sprawy w swoje ręce bo nas żywnie bez wojny sprzedadzą i zgermanizują...
Dodano: 09.04.2013 13:05    Przez: ~POLAK
Wawel nie jest na sprzedaż,nie zgodzi się na to kardynał Dziwisz...
Dodano: 09.04.2013 14:18    Przez: ~as
Polska to już dawno jest sprzedana
Dodano: 09.04.2013 11:34    Przez: ~Wot
Ty POLAK pewno masz dobrze platna prace zalatwiona przez kolesi, ze tak zle piszesz o ludziach wyjezdzajacych, ktorzy dla swojego widzimisia tam nie jezdza. Jestes wielkim kretynem.
Dodano: 09.04.2013 11:46    Przez: ~Olga
Szczerze to też jesteś w błędzie nic nie poradzę ze jestem z takiego domu i tak wychowany. A obecnie to siedzę na bezrobociu po ciężkim wypadku ale ciągle działam bo szanuje życie jak tylko potrafię najlepiej.
Dodano: 09.04.2013 12:53    Przez: ~POLAK
No ładny ten pałac ;)
Dodano: 09.04.2013 12:19    Przez: ~tu li żu
Najpierw kosztowne długotrwałe remonty,utrzymanie pięknego parku a teraz sprzedaż?Znam,mieszkałam ,korzystałam ,śledziłam i bardzo mi żal !
Dodano: 09.04.2013 14:22    Przez: ~Toja
Trzeba powiadomić Radosława Sikorskiego to kupi. Bo on bardzo pałace lubi. Ewentualnie "hrabia" Komorowski może kupić, bo jak to być hrabią bez pałacu.
Dodano: 09.04.2013 16:14    Przez: ~Luniu
1 z 2
12>>