Dzisiaj jest poniedziałek 24 lutego 2020, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21501) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. W niedzielę przejdzie Marsz Pamięci Żołnier ... (0)Jest miejski kalendarz imprez. Można zgłaszać, a b ... (0)

Odchudzanie krok po kroku

Materiał promocyjny

Dodano: 25.05.2015 07:48

Zbliża się lato. Większość z nas planuje już urlopy, jednocześnie obmyślając rozpoczęcie kolejnej diety, która tym razem da upragnione rezultaty. Pewnie Ty też próbowałaś już wszystkich sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. Zazwyczaj porzucałaś dietę po kilku tygodniach, bo nie dawała oczekiwanych efektów albo dopadał Cię efekt jo-jo. Dowiedz się dlaczego tak się dzieje – poznaj swój organizm i pozbądź się nadwagi raz na zawsze.

Zrozumieć swoje ciało
Wiele osób od kuracji odchudzającej oczekuje szybkich efektów. Stosują modne w danym momencie, najczęściej drastyczne diety, skupiające się na ograniczeniu ilości i kaloryczności przyjmowanego pożywienia do niezbędnego minimum. W początkowej fazie takiej „kuracji” kilogramy na wadze spadają stosunkowo szybko, więc teoretycznie osiągamy swój cel. W efekcie jednak takie postępowanie prowadzi do spowolnienia metabolizmu, który jest jednym z najistotniejszych elementów warunkujących powodzenie kuracji odchudzającej. Organizm, który otrzymuje za mało pożywienia, w pewnym momencie buntuje się i nie zrzuci już ani kilograma więcej, a wręcz przeciwnie - zacznie magazynować zapasy, aby przetrwać ten gorszy okres, w oczekiwaniu na powrót do normalnego sposobu odżywiania sprzed diety. Po zakończeniu takiej kuracji szybko nadrobi straty z nawiązką, aby mieć odpowiednie zasoby, gdyby znów za jakiś czas zabrakło mu pożywienia.

Zamknięte koło
Podejmując się wielu prób odchudzania na własną rękę, stosując modne diety niedopasowane do potrzeb organizmu i naszego trybu życia, wpadamy w błędne koło. Początkowo chudniemy, ale później kilogramy wracają. W ten sposób możemy nawet doprowadzić do sytuacji, w której organizm będzie bronił się przed kolejnymi spadkami wagi, pomimo stosowania dobrze zbilansowanej diety pod okiem specjalisty dietetyka.

Prawidłowo przeprowadzona kuracja odchudzająca nie powinna więc dążyć do jak najszybszych spadków wagi, ale do pobudzenia metabolizmu i stopniowej utraty nadmiernych kilogramów. Trzeba pamiętać, że jest to proces, który trwa, ale przeprowadzony pod opieką dietetyka na pewno będzie bezpieczny dla naszego zdrowia i skuteczny. O tym jak wygląda odchudzanie krok po kroku oraz czego możemy spodziewać się na jego poszczególnych etapach, przeczytasz poniżej.

Odchudzanie krok po kroku

Etap I
Podczas pierwszego etapu odchudzania możemy spodziewać się sporych spadków masy ciała. W zależności od organizmu i tzw. historii dietetycznej (podejmowanych wcześniej prób odchudzania), możemy liczyć na ubytki około 1-2 kg na tydzień. Najczęściej jest to efektem wprowadzenia dużych zmian w sposobie odżywiania, spożywania regularnych i odpowiednio zbilansowanych posiłków oraz sporej ilości wypijanej wody. Na tym etapie w dużej mierze pozbywamy się nagromadzonej między tkankami wody metabolicznej.

Etap II
Na tym etapie utrata kilogramów powinna stabilizować się na poziomie 0,5-1 kg tygodniowo. Jest to zalecane przez Światową Organizację Zdrowia bezpieczne dla naszego organizmu tempo chudnięcia. Takie spadki masy ciała gwarantują stopniowy ubytek nagromadzonej tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej oraz trwałe rezultaty. W trakcie tego etapu organizm lepiej przyswaja składniki odżywcze, mamy więc więcej energii i polepsza się nasze samopoczucie.

Etap III
Podczas tego etapu możemy zaobserwować mniejszy spadek masy ciała, a nawet zatrzymanie wagi na pewien czas – to znak, że organizm przyzwyczaja się do nowych warunków. Często jest to spowodowane jego „reakcją obronną”, szczególnie jeśli wcześniej podejmowaliśmy już próby odchudzania na własną rękę. Ważne, aby się nie poddać i przetrwać „moment zatrzymania”. Po pewnym czasie kilogramów znów zacznie ubywać. Podstawa to systematyczność i wsparcie profesjonalnego dietetyka, który zastosuje odpowiednie postępowanie i suplementację, dzięki czemu zmobilizuje organizm do dalszego odchudzania.

Etap IV
Po osiągnięciu wyznaczonego celu niezwykle ważnym etapem jest stabilizacja uzyskanych wyników. Proces ten powinien przebiegać stopniowo. Pod okiem dietetyka należy wprowadzać produkty, które do tej pory były ograniczone na diecie redukcyjnej, tak aby organizm wiedział jak sobie z nimi poradzić po zakończeniu kuracji. Trzeba jednak pamiętać, aby nie wracać do nawyków żywieniowych sprzed diety. Skoro wtedy powodowały wzrost wagi, to teraz również się do tego przyczynią. Ważne jest więc, aby prawidłowe nawyki żywieniowe, których podczas kuracji uczy nas dietetyk podczas kuracji, stały się dla nas codziennością i sposobem na życie, aby uniknąć efektu jo-jo.

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ DO DIETETYKA:
Aleje 1-go Maja 15
tel. 609001300
lub skorzystaj z zapisów on-line:

http://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/?lokalizacja=konin.1maja

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zdrowie,   uroda,   odchudzanie,   vita sana,   natur hause

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.