Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. Ponad 270 tys. zł na nagrody dla urzędników i kierowników

Konin. Ponad 270 tys. zł na nagrody dla urzędników i kierowników

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin. Ponad 270 tys. zł na nagrody dla urzędników i kierowników
Nagrody

Ponad 174 tys. zł pochłonęły w zeszłym roku nagrody dla pracowników Urzędu Miejskiego w Koninie, kolejne ponad 96 tys. zł – nagrody dla dyrektorów jednostek organizacyjnych. W przeciwieństwie do 2022 r. nagrodzeni zostali również wiceprezydenci.

Tekst w wyniku błędu urzędników zawiera niekompletne dane. Pełne i prawidłowe informacje dostępne są w tym artykule: "Konin. Urząd podał niekompletne dane. Nagród było ponad 430 tys. zł". 

W 2023 roku prezydent nie zdecydował się na przyznanie nagród dla wszystkich urzędników, tak jak to miało miejsce w 2022 r. Przez co ogólna kwota na nagrody spadła znacząco. Nagrodzeni zostali natomiast wiceprezydenci – zarówno Witold Nowak, jak i Paweł Adamów otrzymali po 7 tys. zł (wszystkie kwoty w brutto). Taką samą kwotę otrzymała skarbnik Ewelina Ostajewska-Szwankowska. Cała trójka nagrodzona została za „dyspozycyjność, zaangażowanie, inicjowanie nowych zadań, koordynację realizacji poszczególnych projektów” (lista nagród wraz z uzasadnieniami na zdjęciach poniżej artykułu).

Za konwersję baz, nabory wniosków i „Grunt na Medal”

Dane pozostałych nagrodzonych urzędników zostały zanonimizowane, znamy jedynie uzasadnienia. Największa pojedyncza nagroda sięgnęła 4,5 tys. zł i przyznana została za „zadania związane z orzekaniem zwiększonej ilości osób niepełnosprawnych (w tym uchodźców z Ukrainy), wzrostem ilości wydanych kart parkingowych oraz legitymacji osób niepełnosprawnych”. Łącznie za te zadania nagrody otrzymało dziesięć osób i były to jedne z wyższych nagród (od 2,5 tys. zł do 4,5 tys. zł).

Hojnie prezydent nagradzał też za „zadania związane z pracami przygotowawczymi do konwersji baz danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, jak również z pracami dostosowawczymi po przeprowadzonej konwersji” – od 1 tys. zł do 3 tys. zł otrzymało piętnaście osób. Od 2 do 3 tys. zł dostało czterech urzędników za „zadania związane z przeprowadzonymi naborami wniosków o zawarcie umowy podnajmu lokali mieszkalnych w ramach realizacji wspólnego zadania inwestycyjnego przez miasto i MTBS Sp. z o.o. w Koninie”.  

Za co jeszcze nagradzał prezydent? M.in. za pracę związaną z dystrybucją węgla przez miasto zeszłej zimy, za prowadzenie sprawy skargi kasacyjnej i uchylenie niekorzystnego dla miasta wyroku, za zastępstwa za nieobecnych pracowników, czy przygotowanie prezentacji terenu inwestycyjnego, która poskutkowała zdobyciem wyróżnienia w konkursie „Grunt na Medal”.

Dyrektorzy też zgarnęli dużo

Ponad 96 tys. zł otrzymali dyrektorzy jednostek organizacyjnych. W tym jest niemal 61 tys. zł dla dyrektorów jednostek kultury (KDK, MDK i biblioteki), którzy nagradzani są na specjalnych zasadach. Spośród pozostałych dyrektorów największą nagrodę, 10 tys. zł, otrzymał dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie Grzegorz Pająk za „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, zaangażowanie w realizację obowiązków służbowych mających na względzie prawidłowe funkcjonowanie kierowanej jednostki, a w szczególności za realizację wielu projektów”.

Kolejne 7 tys. zł dostała dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ewa Kulczyńska. Prezydent wyróżnił ją z tego samego powodu, co Grzegorza Pająka. 6 tys. zł nagrody otrzymała Małgorzata Rychlińska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Powód jest równie ogólny, co przy wcześniej wymienionych kierownikach.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole