Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. Urząd podał niekompletne dane. Nagród było ponad 430 tys. zł

Konin. Urząd podał niekompletne dane. Nagród było ponad 430 tys. zł

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin. Urząd podał niekompletne dane. Nagród było ponad 430 tys. zł
Nagrody

Nie 270 tys. zł, jak pierwotnie podał Urząd Miejski w Koninie, ale ponad 430 tys. zł wypłaconych zostało w 2023 r. nagród dla pracowników magistratu i dyrektorów jednostek organizacyjnych. Przesłane do naszej redakcji w zeszłym tygodniu dane były niekompletne.

W zeszłą środę opublikowaliśmy artykuł pt. „Konin. Ponad 270 tys. zł na nagrody dla urzędników i kierowników”. Bazując na danych przesłanych przez Urząd Miejski w Koninie zaprezentowaliśmy w nim wypłacone w zeszłym roku nagrody. Już po publikacji artykułu zgłosili się do nas urzędnicy wskazujący na nieścisłości w opublikowanym spisie nagród. Poprosiliśmy więc Urząd Miejski w Koninie o weryfikację przesłanych do nas informacji.

W poniedziałek okazało się, że rzeczywiście urząd podał szczątkowe dane – wypłacone nagrody jedynie za okres od września do grudnia ubiegłego roku. Powodem miała być pomyłka urzędników przygotowujących odpowiedzi na nasze pytania. – Przepraszam za błąd, którego wynikiem było przekazanie niekompletnych danych – mówi Aneta Wanjas, rzeczniczka prezydenta Konina.

Najwięcej dla wiceprezydentów i za węgiel

Jeszcze raz więc o tym, jak wyglądały nagrody w 2023 r. Łącznie wypłacono ich ponad 430 tys. zł. Jednostkowo największe wyniosły po 7 tys. zł (wszystkie kwoty w brutto). Dostali je zastępcy prezydenta Konina Witold Nowak i Paweł Adamów, skarbnik Ewelina Ostajewska-Szwankowska, ale również trzej urzędnicy za weryfikowanie wniosków, opracowanie modelu dystrybucji i zapłaty oraz rozliczenie sprzedaży węgla.

5 tys. zł otrzymał jeden urzędnik za przeprowadzenie „skomplikowanej sprawy w przedmiocie dziedziczenia po dłużniku miasta, której efektem końcowym są bardzo duże oszczędności dla budżetu miasta”. Na 4,5 tys. zł prezydent wycenił pracę kolejnych urzędników przy sprzedaży węgla – dokonywanie czynności rozliczeniowych i uczestnictwo w konsultacjach dot. konstrukcji i rozliczenia umów na jego składowanie i dystrybucję. Tyle samo otrzymała dwójka urzędników za „zadania związane z orzekaniem zwiększonej ilości osób niepełnosprawnych (w tym uchodźców z Ukrainy), wzrostem ilości wydanych kart parkingowych oraz legitymacji osób niepełnosprawnych”.

Za co jeszcze nagradzał prezydent? M.in. za prowadzenie sprawy skargi kasacyjnej i uchylenie niekorzystnego dla miasta wyroku, za zastępstwa za nieobecnych pracowników, przygotowanie prezentacji terenu inwestycyjnego, która poskutkowała zdobyciem wyróżnienia w konkursie „Grunt na Medal”, inwentaryzację środków trwałych, pieniężnych i towarów, czy organizację pomocy humanitarnej dla Czerniowiec. Siedem osób otrzymało nagrody emerytalne.

Dyrektorzy też zgarnęli dużo

Ponad 96 tys. zł otrzymali dyrektorzy jednostek organizacyjnych. W tym jest niemal 61 tys. zł dla dyrektorów jednostek kultury (KDK, MDK i biblioteki), którzy nagradzani są na specjalnych zasadach. Spośród pozostałych dyrektorów największą nagrodę, 10 tys. zł, otrzymał dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie Grzegorz Pająk za „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, zaangażowanie w realizację obowiązków służbowych mających na względzie prawidłowe funkcjonowanie kierowanej jednostki, a w szczególności za realizację wielu projektów”.

Kolejne 7 tys. zł dostała dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ewa Kulczyńska. Prezydent wyróżnił ją z tego samego powodu, co Grzegorza Pająka. 6 tys. zł nagrody otrzymała Małgorzata Rychlińska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Powód jest równie ogólny, co przy wcześniej wymienionych kierownikach.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole