Konin. Wielki Dzień Pszczół w letniej scenerii skansenu etnograficznego

Muzeum Okręgowe w Koninie zaprasza na coroczne święto, jakim jest Wielki Dzień Pszczół, które odbędzie się 4 sierpnia 2024 roku w godzinach 14:00-18:00.
Wydarzenie, które zyskało dużą popularność w kalendarzu muzealnym, odbędzie się w malowniczej scenerii skansenu etnograficznego. Wielki Dzień Pszczół to wyjątkowa okazja do poznania bliżej pszczół i ich kluczowej roli w ekosystemie. Celem wydarzenia jest popularyzowanie wiedzy o pszczołach, promowanie postaw proekologicznych oraz wzmacnianie świadomości ekologicznej. Dodatkowo, impreza ma na celu promowanie subregionu konińskiego poprzez ukazanie jego walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych.
Program tegorocznego wydarzenia obfituje w różnorodne atrakcje:
- Stanowiska mistrzów pszczelarskich z regionu konińskiego, gdzie będzie można poznać tajniki pszczelarstwa i spróbować lokalnego miodu.
- Stanowiska rękodzielników, w tym Lawenda Licheńska (naturalne olejki eteryczne, ceramika, świece z lawendą, rękodzieło zero waste), kwiat.i.kwiaty (biżuteria z suszonymi roślinami) oraz hafciarka Alina Kuźmińska.
- Warsztaty i animacje, takie jak tworzenie domków dla pszczół z Roby Wood, tworzenie kwiatów z bibuły, warsztaty rzeźbiarskie, „Ogród w słoiku”, tworzenie witraży-plastrów miodu, warsztaty „Wełniane pszczółki”, giełda sadzonek oraz stoisko z animacjami dla dzieci przygotowane przez Stowarzyszenie Trzech Pokoleń. Dodatkową atrakcją będzie wirująca fotobudka.
- Stanowisko Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, gdzie dzieci będą mogły uczestniczyć w grach i zabawach opartych na wydawnictwach Instytutu, w tym bajkach ludowych i książkach „Wyprawy z Etnoekipą. Poznaj dawną wieś”. Będzie także możliwość zakupu książek.
- Stanowisko edukacyjne MZGOK Konin, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o ekologii i ochronie środowiska.
- Stanowiska z poczęstunkiem, gdzie Koło Gospodyń Wiejskich z Rudzicy zaprezentuje tradycyjne wypieki.
To doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zdobycia nowej wiedzy oraz wsparcia lokalnych pszczelarzy i rękodzielników. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia!
Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!