Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKoninianie wśród rannych w wypadku polskiego autobusu w Chorwacji

Koninianie wśród rannych w wypadku polskiego autobusu w Chorwacji

Dodano: , Żródło: LM.pl
Koninianie wśród rannych w wypadku polskiego autobusu w Chorwacji
pilne!

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj rano. W autobusie z pielgrzymami podróżującymi do Medjugorie była grupa koninian.

Autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu na 62 kilometrze autostrady A4 w kierunku Zagrzebia, między miejscowościami Bisaszki i Podvorec. Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w wypadku zginęło 12 osób, a 34 osoby zostały ranne i hospitalizowane. Później Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Chorwacji przekazało informację o 12. ofierze wypadku, która zmarła w szpitalu.

Wśród rannych są koninianie. Jak udało nam się ustalić, w pielgrzymce do Medjugorie wzięła udział grupa wiernych z dwóch konińskich parafii. Pojechał z nimi również jeden z księży parafii św. Wojciecha w Morzysławiu.

Wyjazd miały organizować siostry nazaretanki z Warszawy. Do Chorwacji na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego udają się minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz, a także medycy i psychologowie z Zespołu pomocy Humanitarno-Medycznej. Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła specjalną infolinię dla rodzin poszkodowanych: + 385 148 99 414.

Jutro (niedziela) o godz. 10.00 w św. Wojciechu odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar i poszkodowanych w wypadku. 

 

 

fot. Twitter

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole