Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKredka do brwi dla początkujących: proste triki i techniki, które ułatwią modelowanie brwi

Kredka do brwi dla początkujących: proste triki i techniki, które ułatwią modelowanie brwi

Materiał promocyjny

Dodano:
Kredka do brwi dla początkujących: proste triki i techniki, które ułatwią modelowanie brwi
materiał promocyjny

Dobrze podkreślone brwi mogą pozytywnie wpłynąć na wygląd naszej twarzy. Nie tylko dodadzą jej uroku, ale także poprawią proporcje czy wyrazistość rysów. Nic zatem dziwnego, że często są uznawane za ramę twarzy czy naszą wizytówkę. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak malować brwi kredką oraz w jaki sposób dopasować jej idealny odcień do swojego koloru włosów i typu urody. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto postawić na kredkę do brwi?

Kredka do brwi to wybór niezwykle uniwersalny. Pozwoli uzyskać zarówno efekt lekkiego podkreślenia, jak i mocniej wyrysowane brwi. Wystarczy tylko stopniować siłę nacisku końcówki do skóry. Oprócz tego kredki do brwi są:

 • łatwe w przenoszeniu – łatwo zabrać je ze sobą wszędzie, ponieważ nie zajmują zbyt dużo miejsca, a do malowania nie potrzebujesz dodatkowych akcesoriów;
 • wydajne – dobrej jakości kredka do brwi powinna wystarczyć na okres od kilku tygodni do kilku miesięcy;
 • trwałe – możesz wykonać nimi makijaż, który nie zetrze się tak łatwo i przetrwa każdą imprezę; do dyspozycji są także warianty wodoodporne;
 • wielofunkcyjne – część dostępnych na rynku kredek do brwi jest dodatkowo wyposażona w spiralny grzebyczek do wyczesywania włosków, co daje nam produkt 2w1.

Jak malować brwi kredką?

Jak malować brwi kredką? Wystarczą 3 proste kroki.

 1. Zacznij od przeczesania włosków grzebykiem – to da Ci szansę na wychwycenie miejsc, które wymagają uzupełnienia.
 2. Przy pomocy kredki do brwi delikatnie dorysowuj pojedyncze włoski – ta powinna być ustawiona pod kątem około 45 stopni względem skóry.
 3. Na koniec ponownie przeczesz kilkukrotnie włoski – pozwoli to pozbyć się nadmiaru produktu i uzyskać efekt cieniowania.

Zadbaj o to, by wewnętrzne części brwi były jaśniejsze niż ich końcówki po zewnętrznej stronie. Możesz mocniej podkreślić dolną linię włosków, tuż nad powieką.

Jak wyznaczyć miejsce, w którym powinny się zaczynać i kończyć brwi? To bardzo proste! Wystarczy, że przyłożysz kredkę do płatka nosa i ułożysz ją pionowo – to miejsce będzie początkiem Twojej brwi. Następnie ułóż kredkę w taki sposób, by dotykała płatka nosa i przechodziła przez zewnętrzny kącik oka – w tym miejscu zakończ malowanie.

Na co zwracać uwagę, wybierając kredkę do brwi?

Dobra kredka do brwi to taka, która będzie dopasowana do Twoich preferencji. Jedne osoby preferują warianty woskowe, o miękkiej konsystencji, która łatwo sunie po brwiach. Z kolei inne wolą twardsze ołówki, którymi trudniej uzyskać efekt mocnego podkreślenia. Malowanie twardszą kredką wymaga więcej czasu, ale pozwala precyzyjnie wyrysować brwi. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na końcówki poszczególnych kredek oraz ich rodzaje.

Końcówka kredki do brwi – czy ma znaczenie?

Końcówka kredki do brwi również wpływa na finalny efekt makijażu. Do wyboru są:

 • kredki zakończone w sposób ostry – precyzyjne, umożliwiają dokładne wyrysowanie poszczególnych włosków,
 • warianty o kulistej, szerokiej końcówce – pozwalają uzyskać znacznie bardziej rozmyty efekt.

Ciekawą opcją do wyboru są kredki ścięte. Ich szersza powierzchnia daje możliwość korzystania z akcesorium w taki sposób, jak z kredek szerokich, natomiast ścięta końcówka pełni funkcję kredki precyzyjnej.

Rodzaje kredek do brwi

Dodatkowo wyróżnić można różne rodzaje kredek:

 • tradycyjne – trzeba je temperować; mogą mieć temperówkę na zatyczce lub wymagać zakupu oddzielnego akcesorium;
 • automatyczne – wysuwane; najchętniej wybierane. Bez trudu wykonasz z nimi makijaż również poza domem.

Jak dobrać odcień kredki do brwi?

Pamiętaj o tym, że jednym z najczęściej popełnianych błędów w makijażu brwi jest nieodpowiednio dobrany kolor kredki. Jako brunetka możesz wybierać odcienie od brązowych po czarne. Jeśli zdecydujesz się na odcień nieco ciemniejszy od Twoich włosów, uzyskasz efekt podkreślenia swoich rysów twarzy. Czasami warto jednak sięgać po kolory o ton lub dwa jaśniejsze – wówczas twarz będzie odbierana jako łagodniejsza. Jeżeli jesteś blondynką, postaw na odcienie od jasnego do średniego brązu. Najlepiej, jeżeli kredka nie będzie ciemniejsza o więcej niż dwa tony od Twoich włosów.

Zwróć uwagę na tonację kredki do brwi!

Kredki do brwi są dostępne w różnych tonacjach. Na ogół dzielimy je na chłodne i ciemne, przeznaczone dla osób o typach urody o tych samych nazwach. Jak rozpoznać swój typ?

Chłodny zazwyczaj ma włosy blond, w kolorze brązu z zimnymi refleksami lub czarnego mieniącego się na odcienie niebieskie. Najczęściej ma błękitne, szare lub zielone oczy. Skóra takich osób łatwo się rumieni, a żyłki po wewnętrznych stronach przedramion są niebieskawe. Bardziej pasuje im biżuteria srebrna i często opalają się na różowo lub czerwono.

Ciepłe typy urody rozpoznamy po oliwkowej, żółtawej, brzoskwiniowej lub brązowawej cerze. Ich skóra łatwiej się opala i często wygląda jak muśnięta słońcem. Zazwyczaj mają zielonkawe żyłki na ramionach i ładnie im w złotej biżuterii. Włosy mogą być karmelowe, złote, orzechowe lub brązowe.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole