Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKształcenie i szkolenia zawodowe, czyli konferencja CWRKDiZ

Kształcenie i szkolenia zawodowe, czyli konferencja CWRKDiZ

Dodano:
Kształcenie i szkolenia zawodowe, czyli konferencja CWRKDiZ

Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie zorganizowało konferencję „Program Erasmus+ szansą dla Wielkopolski”.

Do uczestnictwa zostali zaproszeni przedstawiciele placówek oświatowych z terenu województwa wielkopolskiego, w szczególności dyrektorzy i nauczyciele wszystkich typów szkół. Dzięki dużej frekwencji wielu interesariuszy skorzystało z profesjonalnego i praktycznego wsparcia ekspertów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, będącej Narodową Agencją Programu Erasmus+. Uczestnicy konferencji podczas trzech bloków tematycznych oraz w formie indywidualnych konsultacji otrzymali narzędzia niezbędne korzystania z Programu.

W pierwszej części informację o strukturze programu Erasmus+ oraz innych programach prowadzonych przez Narodową Agencję Programu Erasmus +, od praktycznej strony przedstawiła Arleta Jaśniewicz ekspert zewnętrzny FRSE i pracownik CWRKDIZ w Koninie. W kolejnej prezentacji ofertę Akcji 1. Programu Erasmus+ dla sektora: „Kształcenie i szkolenia zawodowe” zaprezentowała Agnieszka Dąbrowska-Cholewińska ekspert FRSE z Krajowego Centrum Europass. Tajniki i szczegóły Programu Erasmus+ dla sektora: „Młodzież” oraz „Edukacja szkolna” natomiast, zobrazował Michał Dereń przedstawiciel FRSE sektora Młodzież. W trakcie konferencji w ramach działań Regionalnego Punktu Informacyjnego uczestnicy zapoznali się i zaopatrzyli w najnowsze materiały informacyjne i promocyjne dotyczące różnych programów realizowanych w ramach FRSE, również tych mniej popularnych.

Liczni uczestnicy konferencji potwierdzili trafność i praktyczny charakter uzyskanych propozycji wsparcia. Wielokrotnie podkreślali potrzebę kolejnych spotkań oraz zadeklarowali uczestnictwo w zaplanowanych przez CWRKDiZ w Koninie warsztatach przygotowania wniosków aplikacyjnych.

Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie we współpracy z Narodową Agencją Programu Erasmus+ prowadzi jedyny w Wielkopolsce Regionalny Punkt Informacyjny FRSE. W ramach tego działania upowszechnia informacje o programie Erasmus+ i innych programach realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Prezentuje wyniki pracy tych programów i przekazuje narzędzia do aplikowania, wspiera w realizacji projektów. 

Kształcenie i szkolenia zawodowe, czyli konferencja CWRKDiZ
1579173813-bv2f5u-projekt4.jpg
1579173813-cwfnb5-projekt5.jpg
1579173813-i20tfi-projekt6.jpg
1579173814-wn1fbh-projekt7.jpg
1579173814-d4c42o-projekt2.jpg
1579173814-_wx7z2-projekt3.jpg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole