Skocz do zawartości
LM.plWiadomościLiposukcja - na czym polega zabieg i na jaki efekt można liczyć?

Liposukcja - na czym polega zabieg i na jaki efekt można liczyć?

Materiał promocyjny

Dodano:
Liposukcja - na czym polega zabieg i na jaki efekt można liczyć?
materiał promocyjny

Zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej wciąż zyskuje na popularności. Dla wielu osób, zabieg liposukcji jest ostatnim ratunkiem, kiedy uciążliwa tkana tłuszczowa nie chce zniknąć. Czy słusznie? Dowiedz się, na czym dokładnie polega liposukcja oraz jakich efektów możesz się po niej spodziewać!

Liposukcja - zabieg, który usunie nadmiar tkanki tłuszczowej

Zabieg liposukcji to coraz częściej wybierana metoda, pozwalająca na odsysanie tłuszczu z różnych partii ciała. W gabinetach medycyny estetycznej największą popularnością cieszy się liposukcja brzucha oraz liposukcja podbródka, chociaż nadmiaru tkanki tłuszczowej można pozbyć się w ten sposób również między innymi z okolic bioder, ud, karku, piersi, a nawet kolan czy kostek. Zabieg ten pozwala na zmniejszenie ilości komórek tłuszczowych, co przyczynia się do lepszego ukształtowania sylwetki.

Wśród zabiegów liposukcji można wyróżnić różnorodne metody, dzięki którym niechciana tkanka tłuszczowa ma szansę zniknąć. Wśród nich znajduje się między innymi liposukcja laserowa, która wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, przy użyciu nowoczesnego lasera. Jego promieniowanie rozbija komórki tłuszczowe, zaś uwolniony tłuszcz zostaje odessany przez niewielkich rozmiarów kaniulę bądź wchłonięty przez organizm. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej można zdecydować się również na zabieg liposukcji ultradźwiękowej lub kawitacyjnej. 

Liposukcja ultradźwiękowa polega na odseparowaniu tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalnej głowicy emitującej fale ultradźwiękowe o różnej częstotliwości. Po zabiegu najczęściej stosuje się dodatkowo drenaż limfatyczny, pozwalający na usunięcie produktów rozkładu podczas procesów metabolicznych. Liposukcja kawitacyjna to również jedna z metod usuwająca nadmiar tłuszczu, której nie wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i wykonuje się go w kilku seriach, aby efekt stał się w pełni zauważalny. 

Kiedy efekty liposukcji stają się widoczne?

Wiele tak naprawdę w tej kwestii zależy od wyboru metody oraz ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Liposukcja laserowa należy do zabiegów, których efekt staje się widoczny praktycznie od razu. Niezależnie więc od tego, czy zdecydujesz się na odsysanie tłuszczu z brzucha czy zabieg modelowania pośladków, zaraz po zabiegu liposukcji laserowej zmiana będzie zauważalna. Na ostateczne efekty można jednak liczyć po ok. 2-3 miesiącach, kiedy organizm pozbędzie się już emulsji tłuszczowej i zregeneruje tkanki uszkodzone podczas ingerencji lasera. Zaletą liposukcji laserowej jest jednak fakt, że w przypadku ponownego przybrania na wadze, tłuszcz nie będzie gromadzić się w miejscu, w którym wcześniej został usunięty. 

Kto może wykonać zabieg liposukcji?

Przed zabiegiem zawsze warto szczegółowo porozmawiać z lekarzem, który będzie go wykonywał. W zależności od wybranej metody, priorytetem może okazać się bowiem wykonanie szeregu badań. Z pewnością należy poinformować wybraną klinikę medycyny estetycznej o chorobach przewlekłych - przeciwwskazaniem do wykonania operacji jest między innymi cukrzyca oraz innego rodzaju schorzenia, w tym zaburzenia krzepnięcia krwi. Zabieg nie może być wykonany również w przypadku niektórych chorób skóry oraz zaburzeń psychicznych, a nawet u osób palących papierosy. Szczegółowe konsultacje pozwolą ci jednak rozwiać wszelkie wątpliwości oraz ocenić ilość tkanki tłuszczowej, której zamierzasz się pozbyć. Może okazać się bowiem, że w zupełności wystarczą zabiegi nieinwazyjne, wykonywane bezboleśnie przy użyciu nowoczesnych urządzeń. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole