Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZ nowej do starej części Konina. Zmiana lokalizacji pomocy doraźnej

Z nowej do starej części Konina. Zmiana lokalizacji pomocy doraźnej

Dodano: , Żródło: LM.pl
Z nowej do starej części Konina. Zmiana lokalizacji pomocy doraźnej
zdrowie

Koniec tzw. „wieczorynki” przy ul. Wyszyńskiego w Koninie. Od jutra nocna i świąteczna opieka dla dorosłych działać będzie przy ul. Szpitalnej.

Pomoc doraźna przyjmuje chorych każdego dnia wieczorem i w nocy, a w weekendy i święta – całodobowo. Do tej pory lekarz dla dorosłych dostępny był w budynku konińskiego szpitala przy ul. Wyszyńskiego. Z dostępnością medyków bywało różnie. Maria Wróbel, naczelna pielęgniarka WSZ przyznaje, że zdarzały się tzw. puste dyżury.

Dyrekcji szpitala udało się znaleźć zewnętrzną firmę z Kalisza, która przejmie „wieczorynkę”. Na pierwszym piętrze przy ul. Szpitalnej przygotowano dwa gabinety. W jednym (pok. 39) działać będzie rejestracja, a w drugim przyjmować będzie lekarz. Powodem przeniesienia pomocy doraźnej do starej części Konina jest m.in. większa dostępność specjalistycznych badań.

– Tak będzie już docelowo – mówi Maria Wróbel. – Nocna i świąteczna opieka dla dzieci zostaje przy ul. Wyszyńskiego. Przede wszystkim ze względu na oddział pediatryczny – dodaje.

Od 1 września „wieczorynka” dla dorosłych znajdować się będzie w budynku D (wejście główne do szpitala) i działać będzie od poniedziałku do piątku od godz. 18:00 do 8:00, a także przez całą dobę w weekendy i święta.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole