Skocz do zawartości
LM.plWiadomościO drogowych inwestycjach w Koninie. Grzegorz Pająk w ogniu pytań

O drogowych inwestycjach w Koninie. Grzegorz Pająk w ogniu pytań

Dodano: , Żródło: LM.pl
O drogowych inwestycjach w Koninie. Grzegorz Pająk w ogniu pytań
Nasze sprawy

Most Bernardynka i wiadukt na ul. Przemysłowej powinny zostać oddane do użytku przed końcem roku. O trwających inwestycjach, ale też o planach rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania i wzbudzających sporo emocji nowych miejscach postojowych przy ul. Z. Urbanowskiej, rozmawialiśmy w dzisiejszych „Naszych Sprawach”.

Miały być gotowe w listopadzie, ale czas zakończenia prac przy przebudowie mostu w ciągu ul. Bernardynka oraz wiaduktu na ul. Przemysłowej się opóźnia. Jak tłumaczy Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie, wynika to z przyczyn niezależnych od inwestora.

- Jesteśmy cały czas w stanie pandemii. Ostatnie 2 lata pracy z inwestycjami jest bardzo ciężkim okresem czasu. Wszystkie problemy, które się nadwarstwiają z chorobami, kwarantannami. Dzisiaj mamy brak materiałów, brak podwykonawców. To wszystko powoduje, że wykonawcy mają kłopot, żeby spełnić warunki – mówi Grzegorz Pająk.

Odbiór techniczny mostu Bernardynka już się odbywa. Na początku grudnia złożone mają zostać dokumenty do nadzoru budowlanego o dopuszczeniu mostu do użytkowania, a w grudniu powinien on zostać otwarty. W tym samym czasie ma być przejezdny wiadukt na ul. Przemysłowej. Miasto ciągle boryka się natomiast z odbiorami związanymi z przebudową ul. Kleczewskiej, a kolejnym problemem jest pozyskanie środków finansowych na remont wiaduktów na Trasie Warszawskiej.

W programie poruszyliśmy również temat kontrowersyjnego w ostatnim czasie nowego parkingu na ul. Z. Urbanowskiej, który powstał z dnia na dzień. Jak podkreśla Grzegorz Pająk, wyznaczone miejsca parkingowe mają służyć uporządkowaniu ruchu w tej części miasta. Ponadto szef ZDM opowiedział o planach związanych z rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania i zmierzył się z pytaniami internautów.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole