Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościOstatni majowy piątek. Konferencje, Bieg po Szpik i kulturalne spotkania

Ostatni majowy piątek. Konferencje, Bieg po Szpik i kulturalne spotkania

Dodano: , Żródło: LM.pl
Ostatni majowy piątek. Konferencje, Bieg po Szpik i kulturalne spotkania
dyżur

Piątek, piąteczek, piątunio. Witam się z Wami tuż przed ostatnim majowym weekendem. Jak się zapowiada dzień? Wyśmienicie!

Jak zwykle nie było mi łatwo wstać, ale jakoś się udało. Gorąca kawa z mlekiem (bez laktozy) i można działać. A będzie co robić? Dzisiaj kilka konferencji prasowych związanych ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. Będzie też „Bieg po szpik” – pierwsza taka impreza organizowana przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie. Start już o godz. 10:00 z Bulwaru Nadwarciańskiego. Będę kibicować nie tylko biegaczom, ale też tym, którzy czekają na swoich bliźniaków genetycznych. Pamiętajcie, że zgłoszenie się do Banku Dawców Szpiku nie jest skomplikowane, a może uratować komuś życie.

Na drogach miasta i powiatu konińskiego bezpiecznie. Musicie uważać tylko na ul. Jana Pawła II, gdzie trwa remont drogi i w Łężynie, przez który prowadzi objazd w związku z przebudowywanym wiaduktem w Honoratce. Ciasno zrobiło się też na pl. Wolności, który będzie zmodernizowany i choć wokół rynku można jeździć to znacząco zmniejszyła się liczba miejsc parkingowych.

Zajrzałam oczywiście do kalendarza świąt nietypowych? Sporo dzisiaj okazji do świętowania. Obchodzimy Dzień Cyrylicy, Dzień Ślimaka, Europejski Dzień Parków Wodnych, Europejski Dzień Parków Narodowych, Święto Wojsk Specjalnych oraz Dzień Braci. Zastanawiam się, który wybrać, bo przecież fajnie jest codziennie coś świętować. Wybór spory, ale brata nie mam, wojskowych mogę jedynie pozdrowić, cyrylicy się kiedyś uczyłam (coś tam jeszcze pamiętam), ślimaki lubię obserwować (nie jadam), parki narodowe są super (tylko dzisiaj nie ma czasu na spacer), a parki wodne to domena mojej latorośli (nie przepadam za ślizgawkami). No i co? Pozostanie mi chyba po prostu świętować rozpoczęcie weekendu i tyle!

Gdybyście nie mieli co zrobić z wieczorem to wpadnijcie o godz. 17:00 do biblioteki w Starym Mieście. Będzie tam się można spotkać z Sonią Bohosiewicz, aktorką teatralną i filmową. Natomiast o godz. 19:00 w Muzeum Okręgowym w Koninie wystąpi Piotr Bakal, poeta i bard.

Jestem do Waszej dyspozycji do późnego wieczora. Jeśli macie jakiś problem, zauważyliście kolizję czy wypadek albo stoicie gdzieś w korku piszcie i dzwońcie. Dyżuruję pod numerem telefonu: 883787001. Możecie również pisać na nasz WhatsApp, Facebook lub e- mail: redakcja@portal.lm.pl.

Ostatni majowy piątek. Konferencje, Bieg po Szpik i kulturalne spotkania
Ostatni majowy piątek. Konferencje, Bieg po Szpik i kulturalne spotkania
Ostatni majowy piątek. Konferencje, Bieg po Szpik i kulturalne spotkania
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole