Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPodniesienie standardu strażnic. Promesy dla OSP Kawnice i Myślibórz

Podniesienie standardu strażnic. Promesy dla OSP Kawnice i Myślibórz

Materiał promocyjny

Dodano:
Podniesienie standardu strażnic. Promesy dla OSP Kawnice i Myślibórz
Materiał promocyjny

Modernizacja dwóch strażnic, wymiana źródła ciepła w jednej i doposażenie drugiej jednostki. Na to promesy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu odebrali przedstawiciele OSP w Kawnicach i Myśliborzu, gm. Golina.

Ponad 130 tys. zł dofinansowania dla dwóch jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gm. Golina. Pieniądze pochodzą z „Naboru wniosków na przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza wspierające działalność Straży Pożarnych”, „Ogólnopolskiego Programu finansowania służb ratowniczych” oraz „Dofinansowania zakupu sprzętu i wyposażenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. Wręczenie promes odbyło się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni.

OSP w Myśliborzu zamierza przeprowadzić termomodernizację budynku strażnicy, która polegać będzie na dociepleniu budynku (ocieplonych zostanie ponad 500 metrów kwadratowych ścian zewnętrznych i 250 metrów kwadratowych stropodachu) oraz na wymianie źródła ciepła. Wartość szacunkowa inwestycji to ponad 93 tys. zł, z tego blisko 75 tys. zł pochodzi z WFOŚiGW w Poznaniu. Wkład własny jednostki oraz dotacja z gminy Golina wyniesie prawie 18,5 tys. zł.

OSP w Kawnicach planuje docieplenie 140 metrów kwadratowych ściany zewnętrznej i stropodachu, a także wymianę drzwi zewnętrznych i dziewięciu okien. Wartość inwestycji to 76 tys. zł, z tego 56 tys. zł pochodzi z WFOŚiGW w Poznaniu. Natomiast 20 tys. zł to wkład własny jednostki i gminy Golina. Strażacy z Kawnic otrzymali też promesę na zakup wyposażenia do prowadzenia akcji ratowniczych, tj sygnalizatora bezruchu, aparatu powietrznego nadciśnieniowego, wentylatora oddymiającego, prądownicy wodnej oraz hełmów strażackich. Koszt tego przedsięwzięcia to blisko 21,5 tys. zł, z czego ponad 90 procent pokryją środki Funduszu Ochrony Środowiska.

- Powyższe działania z pewnością podniosą standard i komfort użytkowania budynków zarówno przez druhów jak i lokalną społeczność, a także przyczynią się do skuteczniejszego i efektywniejszego zapobiegania wydarzeniom niebezpiecznym i usuwania skutków wystąpienia zjawisk naturalnych – podkreślają władze gminy Golina.

W uroczystości przekazania promes wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej.

 

fot. golina.pl

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole