Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPowieść kolanina trafi na ekrany. Uznana reżyserka za kamerą

Powieść kolanina trafi na ekrany. Uznana reżyserka za kamerą

Dodano:
Powieść kolanina trafi na ekrany. Uznana reżyserka za kamerą
Film

Dobra wiadomość dla fanów twórczości, pochodzącego z Koła pisarza, Jakuba Małeckiego. Na podstawie jego ostatniej książki powstanie film fabularny. 

Autor z radością poinformował o tym na swojej stronie internetowej. - Kinga Dębska, reżyserka „Święta ognia” oraz ostateczna wersja scenariusza filmu. Zdjęcia rozpoczynają się na początku października – można się dowiedzieć z tego wpisu. O filmowych planach Jakub Małecki mówił już podczas kwietniowego spotkania z czytelnikami w rodzinnym Kole, do którego wraca z wielką przyjemnością. Był wtedy w trasie promującej ten tytuł. 

Urodzony w Kole Jakub Małecki to autor „Saturnina”, „Dygotu”, „Rdzy”, „Horyzontu” i „Święta ognia”. Pracę bankowca porzucił na rzecz pisania. Był nominowany do nagrody NIKE i kilku innych wyróżnień literackich. Jego powieści, określane mianem realizmu magicznego, tłumaczone są między innymi na niderlandzki, fiński czy hebrajski. A fragment „Historii podniebnych” znalazł się w nowym podręczniku do języka polskiego dla szkół średnich.

Fot. FB Jakub Małecki 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole