Skocz do zawartości
PILNE

Koniński sztab WOŚP: Na godz. 18:00 z puszek przekazanych do banku przez wolontariuszy zebrano 100 000 zł

LM.plWiadomościProfesjonalny ekspres do kawy - jaki wybrać?

Profesjonalny ekspres do kawy - jaki wybrać?

Materiał promocyjny

Dodano:
Profesjonalny ekspres do kawy - jaki wybrać?
materiał promocyjny

Kawa to idealny napój na rozpoczęcie dnia. Jest pyszna, aromatyczna, dodaje energii i szybko stawia na nogi. Kawę można pić w domu, ale świetnie smakuje w kawiarniach i restauracjach. Aby przygotować smaczny napój, mocne espresso, caffe latte, cappuccino, latte macchiato czy espresso macchiato niezbędny jest dobry ekspres do kawy. Gastronomia rządzi się swoimi prawami, dlatego urządzenie musi mieć odpowiednie parametry i wysoką wydajność. Jakie profesjonalny ekspres będzie dobrym wyborem?

Jakie powinny być dobre ekspresy do kawy dla gastronomii?

Profesjonalne ekspresy do kawy mają szerokie zastosowanie. Stanowią podstawowe wyposażenie kawiarni, barów i restauracji, można je również spotkać na stacjach benzynowych, w biurach, poczekalniach, stołówkach pracowniczych. Pozwalają na przygotowanie aromatycznego naparu ze świeżo zmielonych ziaren. Ekspresy do użytku w gastronomii różnią się do tych, używanych na co dzień w domu. Są przeznaczone do przygotowania nawet kilkuset filiżanek kawy, dlatego muszą mieć większą wydajność oraz moc. Ważne, aby były przystosowane do ciągłej pracy. Wybór ekspresu należy uzależnić od tego, ile klientów będzie obsługiwał, gdzie będzie się znajdował, a także czy kawę będą robić przeszkoleni pracownicy, czy sami klienci.

Profesjonalne ekspresy do kawy ziarnistej - rodzaje 

Można wyróżnić kilka typów profesjonalnych ekspresów do kawy. Najczęściej spotykany to:

  • ekspres ciśnieniowy automatyczny – ma duży, wygodny zbiornik na wode lub podłączenie do sieci na stałe. Wysoka wydajność ekspresu pozwala na przygotowanie w ciągu dnia nawet 600 filiżanek kawy;
  • ekspres do kawy przelewowy – wyróżnia go wysoka wydajność i dobra jakość;
  • ekspres automatyczny kolbowy – przeznaczny do kawiarni i innych miejsc, gdzie obsługą zajmuje się barista;
  • ekspres półautomatyczny kolbowy – w przeciwieństwie do powyższego nie da się go zaprogramować i to barista przy każdej kawie musi kończyć ekstrakcję, idealnie nadają się do małej gastronomii;
  • ekspres kolbowy compact – ma zalety automatycznego kolbowego, lecz wyróżnia go niewielki, kompaktowy rozmiar i mniejsza wydajność.

Duży wybór urządzeń do przygotowania kawy oraz doradztwo oferuje dystrybutor Coffee Style

Profesjonalne ekspresy gastronomiczne– na co zwrócić uwagę?

Automatyczny ekspres do kawy do gastronomii musi mieć odpowiednie parametry, pozwalające na długotrwałą pracę. Szukając urządzenia do kawiarni czy baru, warto zwrócić uwagę na szybkość pracy, moc grzałek, system grzewczy, wielkość bojlera, wielkość pojemników na wodę i kawę. Ważna jest również wydajność, ekonomiczna praca, oszczędność i stabilność. Aby dokonać właściwego wyboru, należy zwrócić uwagę, czy urządzenie będzie stało w miejscu, w którym jest dostęp do niezbędnych przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Jeżeli tak, można wybrać model z możliwością podpięcia zasilania wodnego i odpływu, jeżeli nie, należy zdecydować się na urządzenie ze zbiornikiem na wodę. Warto również zwrócić uwagę na obsługę urządzenia. Na rynku są ekspresy, które uruchamia się za dotknięciem jednego przycisku, ale można również znaleźć modele o skomplikowanej budowie, do obsługi których wymagane jest przeszkolenie. Bardzo istotna jest łatwość czyszczenia. Urządzenia powinny dać się łatwo wyczyścić, dzięki temu klienci nie będą narażeni na długie oczekiwanie na kawowy napar. Plusem jest także samoczyszczenie systemu spieniającego mleko. Urządzenie powinny umożliwiać przygotowanie nie tylko idealnego espresso i innych kaw czarnych, ale także lubianych kaw mlecznych. Kupując profesjonalny ekspres kolbowy, warto dokupić niezbędne akcesoria. Przydadzą się na pewno tampery z podkładkami do ubijania mieszanki espresso, dzbanki, mleczniki, przybory pomiarowe, np. termometry i wagi.

Profesjonalny ekspres to niezbędne urządzenia do niemal każdego lokalu gastronomicznego. Warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i wybrać urządzenie, które pozwoli przygotować aromatyczną kawę i przyciągnie tłumy klientów. 

Profesjonalny ekspres do kawy - jaki wybrać?
Ekspres do kawy gastronomiczny
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole