Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzebudowa ul. Jana Pawła II w Koninie: plany, utrudnienia i korzyści dla miasta

Przebudowa ul. Jana Pawła II w Koninie: plany, utrudnienia i korzyści dla miasta

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przebudowa ul. Jana Pawła II w Koninie: plany, utrudnienia i korzyści dla miasta
inwestycje

Ponad 16,5 mln zł kosztować będzie przebudowa ul. Jana Pawła II w Koninie. Dzisiaj podpisano umowę z wykonawcą.

Na tę inwestycję mieszkańcy Konina czekali od lat. Ulica Jana Pawła II to nie tylko jedyna droga dojazdowa do osiedli Laskówiec i Grójec, ale też do Lichenia. Dziennie przejeżdża tamtędy kilkadziesiąt tysięcy samochodów, a stan jezdni jest tragiczny. Modernizowany będzie odcinek o długości 1,2 km od Glinki do ul. Laskówieckiej.

- Od mostu na kanale Warta – Gopło będzie wybudowana droga piesza. Przy okazji tej inwestycji przygotowany jest też plan nasadzeń. Po zakończeniu inwestycji wreszcie cała ul. Jana Pawła II będzie przejezdna. To ważna arteria komunikacyjna w mieście – mówi prezydent Piotr Korytkowski.

Dzisiaj w konińskim magistracie podpisana została umowa z przedstawicielem firmy Strabag. Tym samym rozpoczął się proces inwestycyjny, który przewiduje teraz przekazanie dokumentów i placu budowy. Wykonawca natomiast ma przygotować projekt organizacji ruchu.

-  Z niego dopiero będzie wynikało jakie będą utrudnienia i w jakim terminie. Nie jestem teraz w stanie powiedzieć, czy będzie możliwość przeprowadzenia budowy bez całkowitego wyłączenia ul. Jana Pawła II – informuje Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie. - Na pewno będzie ruch wahadłowy, czyli przejazd jednym pasem. Najgorszy odcinek, który będzie nam spędzał sen z powiek to jest Morzysław. Mamy obowiązek zapewnić dojazd przedsiębiorcom, tam poruszają się piesi, a pas drogowy i szerokość jezdni jest bardzo wąska. Tam będą największe problemy – dodaje.

Robotnicy najprawdopodobniej na ul. Jana Pawła II pojawią się już pod koniec miesiąca. Inwestycja ma trwać 15 miesięcy, a termin jej zakończenia przewidywany jest na 19 sierpnia 2024 roku. Zadanie dofinansowane z rządowego programu Polski Ład kosztować będzie 16,5 mln zł.

- Szerokość pasów ruchu nie ulegnie zmianie, ale droga będzie prawidłowo odwodniona, okrawężnikowana i pojawią się chodniki. Wybudowane zostaną drogi piesze i rowerowe – podkreśla Grzegorz Pająk.  

- Apeluję o ostrożność, rozwagę i proszę o cierpliwość. Musimy znieść pewne trudności przez okres budowy. Efekt, który zostanie osiągnięty na pewno będzie pozytywnie przyjęty przez wszystkich mieszkańców – dodaje prezydent Korytkowski.

Na inwestycje drogowe w ostatnich 3 latach przeznaczono w Koninie 300 mln zł.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole