Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRowerzysta w pociągu. O czym należy pamiętać, planując podróż z rowerem?

Rowerzysta w pociągu. O czym należy pamiętać, planując podróż z rowerem?

Materiał promocyjny

Dodano:
Rowerzysta w pociągu. O czym należy pamiętać, planując podróż z rowerem?
materiał promocyjny

Rower i pociąg to idealne połączenie dla wszystkich, którzy uwielbiają spędzać wolny czas aktywnie. Niezależnie od tego, czy mowa o dwutygodniowym urlopie, czy krótkim weekendzie poza miastem. Dziś podpowiadamy zatem, o czym należy pamiętać, kupując bilety na pociąg na podróż z rowerem.

Fenomen podróży z rowerem — na czym polega?

Coraz więcej osób decyduje się na podróż pociągiem, zabierając ze sobą rower. Takie rozwiązanie jest szczególnie popularne na weekendowe wyprawy. Skąd popularność takich wypraw?

Wybrane miasto lub jego okolice często mają do zaoferowania malownicze i nietuzinkowe trasy rowerowe. Jednak aby tam dotrzeć, musisz najpierw pokonać sporą odległość. Nie zawsze jednak na miejscu można przecież wypożyczyć rower lub skorzystać z rowerów miejskich. Jeśli tego rodzaju aktywność fizyczna to twoja pasja, jak nic przyda ci się własny rower, dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb.

Podróż pociągiem pozwoli ci na odbycie nawet spontanicznej, jednodniowej wyprawy z rowerem. W POLREGIO bilet na pociąg kupisz szybko i sprawnie w aplikacji, a dzięki specjalnej ofercie jak TY i raz, dwa, trzy możesz zabrać ze sobą osoby towarzyszące, płacąc przy tym znacznie mniej za bilet.

O czym pamiętać, zabierając rower do pociągu?

Przede wszystkim upewnij się, że w wybranym przez ciebie pociągu jest możliwość przewozu roweru. Taka informacja znajduje się również na plakatowym rozkładzie jazdy pociągu, który znajduje się w gablotach na peronach. Ogólne informacje o przewozie roweru znajdziesz również na stronie internetowej przewoźnika w sekcji „Najczęściej zadawane pytania”.

Uważnie zapoznaj się z regulaminem

W procesie zakupu biletu upewnij się, że w wybranym przez ciebie pociągu jest możliwość przewozu roweru, a wcześniej zapoznaj się dokładnie z zapisami regulaminu przewozu u przewoźnika, w którym znajduje się szczegółowy opis przewozu roweru. POLREGIO umożliwia z reguły, aby pasażer zabrał ze sobą wyłącznie jeden rower.

Jak przewozić rower?

Nawet jeżeli możesz zabrać ze sobą rower, nie powinieneś zostawiać go w pierwszym lepszym miejscu w pociągu. Sprawdź zatem, gdzie znajdują się specjalnie wyznaczone do tego miejsca i właśnie tam ustaw jednoślad. Zazwyczaj są to specjalne stojaki lub wieszaki na rower. Jeżeli w pociągu nie ma takich miejsc, możesz zostawić zabezpieczony rower na początku lub na końcu pociągu. Zawsze możesz poprosić o pomoc kierownika pociągu.

Najczęściej miejsca na rower w wagonie oznaczone są specjalnymi piktogramami. Czasem, kiedy w danym pociągu nie ma wyznaczonych miejsc, jednoślad można przewozić w pierwszym lub ostatnim przedsionku.

Nie zapomnij o bilecie

Aby ruszyć w podróż, musisz kupić bilet na pociąg sobie oraz bilet na przewóz roweru. Jednorazowa opcja to koszt rzędu 8 zł, jednak wielu przewoźników, jak np. POLREGIO w ofercie posiada również bilet sieciowy miesięczny, który umożliwia przewożenie roweru we wszystkich krajowych pociągach REGIO oraz interREGIO bez ograniczeń.

Warto wiedzieć, że…

No dobrze, a co w sytuacji, kiedy zakupiłeś rower i planujesz z nim powrót do domu pociągiem właśnie? Warto wiedzieć, że złożony i opakowany w pokrowiec rower dla dorosłych oraz dzieci (dwukołowy oraz trzykołowy) przewieziesz bezpłatnie w ramach bagażu ręcznego.

Marzy ci się podróż pociągiem w malownicze rejony, gdzie następnie ruszysz ku przygodzie rowerem? Nic prostszego! Kup bilety na pociąg oraz transport jednośladu i w drogę!

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole