Skocz do zawartości
LM.plWiadomościSamorządowcy razem! Powstało Stowarzyszenie Aglomeracja Konińska

Samorządowcy razem! Powstało Stowarzyszenie Aglomeracja Konińska

Dodano: , Żródło: LM.pl
Samorządowcy razem! Powstało Stowarzyszenie Aglomeracja Konińska
aglomeracja konińska

Prezydent, starosta, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu konińskiego założyli Stowarzyszenie Aglomeracja Konińska. Posiedzenie założycielskie odbyło się dziś w Urzędzie Miejskim w Koninie.

Stowarzyszenie powstało w związku z wyzwaniami jakie stają przez samorządami i możliwościami, które stwarza nowa perspektywa finansowa 2021 – 2027.

- Głównym celem Stowarzyszenia jest wspieranie i rozwijanie idei samorządu terytorialnego oraz obrona wspólnych interesów Członków Stowarzyszenia, a w szczególności wzmacnianie rozwoju społeczno-gospodarczego, infrastrukturalno-środowiskowego i kulturowego jednostek samorządu terytorialnego tworzących Aglomerację Konińską oraz współpraca gmin i powiatów w tym zakresie – informuje prezydent Piotr Korytkowski.

Warto przypomnieć, że 23 stycznia 2013 roku został podpisany list intencyjny w celu realizacji założeń rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Aglomeracji Konińskiej, na podstawie którego realizowany był projekt „Aglomeracja konińska – współpraca JST kluczem do nowoczesnego rozwoju gospodarczego”. Utowrzenie Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska powstała w celu realizacji dalszych założeń oraz wypracowanej współpracy.

 

fot. facebook/Piotr Korytkowski

Samorządowcy razem! Powstało Stowarzyszenie Aglomeracja Konińska
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole