Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościŚwiece okopowe made in Konin. Trafią do ukraińskich żołnierzy

Świece okopowe made in Konin. Trafią do ukraińskich żołnierzy

Dodano:
Świece okopowe made in Konin. Trafią do ukraińskich żołnierzy

Świece okopowe, które zrobili uczestnicy konińskich półkolonii, trafią do Ukrainy.

Zakończenie zimowych półkolonii organizowanych przez stowarzyszenie Młodzi Aktywni, odbyło się w zaśnieżonej agroturystyce, czyli w Pradolinie. W kilku grupach uczestnicy brali udział w różnych zajęciach. W jednej z sal trwała „produkcja” świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy. Młodzi koloniści byli wcześniej poproszeni o przyniesienie puszek po różnych produktach. Do wyrobu przydała się także zużyta tektura falista, którą zorganizował współpomysłodawca warsztatów Zdzisław Jacaszek i parafina.

- Pokazujemy, że surowce można wykorzystać i w ten sposób stworzyć coś dla innych – powiedziała Urszula Maciaszek ze stowarzyszenia Młodzi Aktywni w Koninie. -  Tym bardziej, że w półkoloniach bierze udział także kilkunastoosobowa grupa ukraińskich uczniów z opiekunem.

To początek akcji, która być może będzie kontynuowana w szkole, a potem świecie trafią do Ukrainy. W zimowym wypoczynku uczestniczy ponad 250 dzieci. - Jest nas dużo, więc szybciej nam to pójdzie. Chodzi o to, żeby młodzi ludzie widzieli jak można to powtórnie wykorzystać surowce i zrobić coś dla innych – mówi organizatorka półkolonii.

Akcję wspiera szef podkonińskiej agroturystyki. -  Pomagaliśmy kobietom z dziećmi, które trafiły do Konina. Pracują u nas. Jest kontakt z osobami, które tam walczą, więc dostaną informację, że coś takiego tutaj się dzieje – mówi Rafał Michałowski.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole