Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTrzy oferty na autobus wodorowy. MZK Konin czeka na dofinansowanie

Trzy oferty na autobus wodorowy. MZK Konin czeka na dofinansowanie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Trzy oferty na autobus wodorowy. MZK Konin czeka na dofinansowanie
Komunikacja miejska

Solaris Bus & Coach, Arthur Bus i PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy to firmy, które zgłosiły swoją chęć dostarczenia MZK Konin autobusu wodorowego. Ceny wszystkich oscylują wokół 3,6 mln zł.

Trzy firmy zgłosiły się w przetargu organizowanym przez Miejski Zakład Komunikacji na zakup autobusu wodorowego. Najtańszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo należące do grupy kapitałowej ZE PAK: PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy. Wynosi ona niecałe 3,6 mln zł. Pojazd zaprojektowany przez konińską firmę jeździł już zresztą po mieście w ramach testów latem ubiegłego roku.

Prawie 80 tys. zł droższą propozycję zgłosił Solaris Bus & Coach. To firma, która dostarczyła MZK Konin pierwszy autobus wodorowy. Pojazd nie stanowi jednak własności konińskiego zakładu, jest jedynie przez niego dzierżawiony.

Najdroższa okazała się oferta Arthur Bus z Wrocławia. To polska firma, za którą stoi niemiecki kapitał. Premiera ich pojazdu miała miejsce w zeszłym roku na targach w Niemczech. W przetargu MZK Konin firma zaproponowała za sprzedaż swojego autbusu ponad 3,7 mln zł.

Sam przetarg został ogłoszony bowiem MZK Konin stara się o pozyskanie dofinansowania na wykup obecnego autobusu wodorowego dzierżawionego od Solarisa. Pisaliśmy o tym już w październiku. Źródłem pieniędzy mogą być fundusze unijne, a poziom dofinansowania to 85%. Równolegle MZK Konin złożył wniosek na tych samych zasadach na zakup drugiego autobusu. Warunkiem było rozpisane przetargu.

– Umowa zostanie podpisana tylko wtedy, gdy Miejski Zakład Komunikacji w Koninie otrzyma dofinansowanie – zastrzegała w październiku w rozmowie z naszym portalem prezes Magdalena Przybyła. Wyniki naboru na pieniądze unijne mają być znane wiosną tego roku.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole