Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTurek. Na wodzie i na lodzie. Wspólne ćwiczenia strażaków z druhami

Turek. Na wodzie i na lodzie. Wspólne ćwiczenia strażaków z druhami

Dodano: , Żródło: LM.pl
Turek. Na wodzie i na lodzie. Wspólne ćwiczenia strażaków z druhami
Turek

Strażacy z KP PSP w Turku wraz z druhami Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu tureckiego ćwiczyli wspólnie działania ratownicze na wodzie i lodzie. Ich działania obserwowali przebywający na feriach młodzi piłkarze Tura 1926 Turek.

Trzy dni trwały ćwiczenia strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku z druhami OSP Dobra, OSP Przykona, OSP Kawęczyn, OSP Władysławów i OSP Turek. Na osadniku wodnym koło Komendy Powiatowej PSP w Turku strażacy szkolili się z ratownictwa na wodzie i lodzie.

Scenariusz ćwiczeń zakładał podejmowanie osoby poszkodowanej z wody przy użyciu sań lodowych, drabiny czy rzutki ratowniczej. – Szczególną uwagę zwracano na właściwe zabezpieczenie ratowników, którzy byli ubrani w kombinezony służące do pracy w wodzie i wyposażeni w sprzęt asekuracyjny – informuje KP PSP w Turku.

Działania strażaków obserwowali młodzi piłkarze Tura 1926 Turek przebywający na półkoloniach. Podopieczni klubu z Turku mogli poznać zasady bezpiecznego zimowego wypoczynku.

Turkowscy strażacy przypominają też o trwającej akcji „Bezpieczne Lodowiska 2023”, w ramach której pomogą chętnym zorganizować ślizgawkę na terenie szkół, czy osiedli. – Organizator ślizgawki powinien wcześniej odpowiednio przygotować teren oraz mieć pozwolenia od właściciela terenu na utworzenie lodowiska i na pobór wody – informują strażacy. Jednocześnie ostrzegają przez dzikimi lodowiskami na zamarzniętych zbiornikach wodnych. – Niefrasobliwość dorosłych oraz pozostawianie dzieci bez opieki, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Mimo ostrzeżeń służb ratunkowych, co roku pod lodem ginie kilkanaście osób.

źródło: st.kpt. Jacek Erkiert (KP PSP w Turku)
fot. JRG Turek

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole