LM.plSportKonińscy windsurferzy rywalizowali w Zatoce Puckiej

Konińscy windsurferzy rywalizowali w Zatoce Puckiej

Windsurfing

W miniony weekend na wodach Zatoki Puckiej rozgrywane były Mistrzostwa Europy w windsurfingowej klasie Raceboard. Na starcie stanęło 53 zawodników z 16 krajów (w tym gościnnie zawodnicy z Argentyny i Australii). Nie zabrakło tam również zawodników z Konina - Grzegorza Pińkowskiego (nr. żagla POL-301) oraz Michała Pińkowskiego (nr. żagla POL-91).

Po czterech dniach wyścigów w bardzo zmiennych warunkach, gdzie wiatr przybierał na sile raz 6 węzłów, a chwilę później 22 węzły, gdzie część wyścigów rozrywana była w opadach deszczu, a nawet gradu, reprezentanci Konina zajęli bardzo dobre miejsca.

Michał Pińkowski (POL-91) zakończył regaty na 14 miejscu (V m. w kategorii wiekowej Masters 41-50 lat), co jest jego najlepszym wynikiem w życiu na arenie międzynarodowej. Z kolei Grzegorz Pińkowski (POL-301) uplasował się na 30 miejscu. Tym samym Grzegorz wywalczył brązowy medal w kategorii wiekowej Super Veteran(65+) oraz tytuł II V-ce Mistrza Europy.

W wielu wyścigach nawiązywaliśmy równorzędną walkę z czołówką europejską. Szczególnie kursy na wiatr były naszą silną stroną, gdzie w zdecydowanej większości wyścigów meldowaliśmy się na czołowych miejscach na górnej boi. Zabrakło jednak opływania i treningów na fali, w warunkach zgoła odmiennych niż te, w których na co dzień trenujemy. To nie pozwoliło nam na skuteczniejszą jazdę na kursach z wiatrem. Mimo wczesnej pory roku jak na tę dyscyplinę sportu, byliśmy dobrze przygotowani do regat i jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników – podsumował Michał Pińkowski.

Mistrzem Europy Został Maksymilian Wójcik (POL-7, SKŻ Hestia Sopot). Wyprzedził on na mecie Patrika Pollaka ze Słowacji oraz Petera Kućerę z Czech.