Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportTKKF Konin zaprasza na tenisa ziemnego. Grać można cały rok

TKKF Konin zaprasza na tenisa ziemnego. Grać można cały rok

Dodano:
TKKF Konin zaprasza na tenisa ziemnego. Grać można cały rok
Tenis ziemny

Dzięki sukcesom Igi Świątek i Huberta Hurkacza tenis ziemny coraz bardziej się rozwija – nie ukrywa Remigiusz Ignaczak, instruktor TKKF Konin. Jak to wygląda w Koninie?

Występy naszej eksportowej pary budzą zainteresowanie milionów osób na całym świecie. Jakie to ma przełożenie na nasze lokalne, konińskie podwórko? – W naszym przypadku widać to choćby po ilości dzieci, które przychodzą do naszej szkoły tenisa. Posiadamy grupy w różnym wieku o różnym stopniu zaawansowania. Jest to blisko 40 osób w wieku od 6 do ponad 40 lat, które systematycznie trenują i czerpią z tego radość. Tenis w Koninie zyskuje nowe życie. Od kilku lat funkcjonuje liga tenisowa, w której rywalizuje około 60 osób podzielonych na jedenaście grup po pięć osób. Gra toczy się w systemie każdy z każdym – wyjaśnia Remigiusz Ignaczak.

Co daje gra na korcie? – Grając w tenisa zapomina się o problemach dnia codziennego. To sport indywidualny, bo za wszystko odpowiada jedna osoba. Ona podejmuje decyzje i ma duży wpływ na przebieg rywalizacji.

Gdzie można spróbować i ile to kosztuje? – Zajęcia odbywają się przede wszystkim w weekendy, ale także w dni powszednie. Wszystko zależy od potrzeb. Gdy nie dopisuje pogoda gramy pod balonem. Koszt wynajęcia kortu wynosi około 30-40 złotych za godzinę. Zapraszamy na obiekty TKKF przy ul. Sosnowej – dodał Remigiusz Ignaczak, instruktor TKKF Konin.

TKKF Konin zaprasza na tenisa ziemnego. Grać można cały rok
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole