LM.plSportZwycięski remis. Mustang Konin zdobył mistrzostwo!

Zwycięski remis. Mustang Konin zdobył mistrzostwo!

I liga

Ze sporą zaliczką do rewanżowego meczu z Orto-Medico Kielce przystępował Mustang Konin. Po bardzo emocjonującym spotkaniu wiemy już, że po roku przerwy tytuł wrócił do Konina.

To, co działo się dzisiaj w hali w Golinie, to była świetna reklama koszykówki na wózkach. Rewelacyjna gra obu zespołów, częste zmiany wyniku, wysokie tempo i emocje, których się nie zapomina. Cieszyć się mogła tylko jedna drużyna i jest nią Mustang Konin. Choć początek pokazał, że goście do Goliny wcale nie przyjechali na wycieczkę. Mniej więcej w połowie pierwszej kwarty przyjezdni prowadzili już 13:2. Potem Mustang opanował nerwy i zaczął grać swoją koszykówkę. Dzięki temu dość szybko doprowadził do remisu. Gdzieś tam jednak w głowach zawodników prowadzonych przez Dominika Moslera siedziała 21 punktowa zaliczka z pierwszego meczu półfinałowego. Przez to emocje mieliśmy do samego końca. Gdy na czternaście sekund przed końcem Dominik Mosler trafił na 81:79 wydawać by się mogło, że to może być wynik dzisiejszego meczu. No ale na nieco ponad trzy sekundy przed końcem Adrian Jankowski nie zatrzymał Filipa Moćki, ten asystował Filipowi Jabłońskiemu i mecz zakończył się remisem 81:81.

Potem przyszła czas na radość i wielką niespodziankę, jaką swojej wybrance przygotował Kamil Kornacki. O co dokładnie chodziło zobaczycie na naszym wideo (2:00:10) i przeczytacie tutaj.

Mustang Konin – Orto-Medico Kielce 81:81 (22:17, 18:20, 25:20, 18:24)

Mustang: Przemysław Stelmasik, Dominik Mosler 24, Marek Bystrzycki, Kamil Kornacki 22, Marcin Płóciennik, Piotr Darnikowski, Marcin Kupiecki, Adrian Jankowski 4, Tomasz Łyko 2, Mateusz Tylak, Krzysztof Bandura 29, Bartosz Powązka

Pierwszy mecz Orto-Medico Kielce – Mustang Konin 70:91, mistrzostwo Polski zdobywa Mustang