Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCentrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Brakowało w Koninie

Centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Brakowało w Koninie

Dodano:
Centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Brakowało w Koninie
otwarcie

Na siódmym piętrze hotelu Konin zadomowiło się Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży DREWS. 

Liderem projektu jest Agnieszka Drews, a partnerem miasto Konin. Dofinansowanie pochodzi z funduszy unijnych. Przedsięwzięcie wsparła również firma Granges, dzięki której udało się przystosować hotelowe piętro do nowych zdań .

- To konieczne wsparcie dla dzieci i młodzieży. Cieszę się, że ten projekt, który był planowany, doszedł do skutku. Jestem pod wrażeniem, w jakim tempie zostały przygotowane te pomieszczenia – powiedział Piotr Korytkowski, prezydent Konina, który uczestniczył w otwarciu. - Projekt jest na kilka lat, ale biorąc pod uwagę potrzeby, mam nadzieję, że będzie przedłużony. Liczę, że wśród radnych będzie pozytywna opinia o tym miejscu.

Pod wrażeniem był również Zenon Chojnacki, wiceprzewodniczący Rada Miasta Konina, który przyznał, że radni nie mieli wątpliwości, żeby ten wniosek poprzeć. Siódme piętro hotelu Konin przeszło metamorfozę. Chodziło o to, aby stworzyć przyjazne miejsce bo jak mówią inicjatorzy, potrzeba pomocy psychologicznej wśród dzieci i młodzieży jest olbrzymia, zwłaszcza po okresie pandemii.

- Tego miejsca na mapie Konina brakowało – powiedział Witold Nowak, zastępca prezydenta, odpowiedzialny na kwestie społeczne. - Wiemy jak bardzo poradnia psychologiczno – pedagogiczna jest obłożona pracą. Jakie są potrzeby w tym zakresie. Wiemy także o nowym rozporządzeniu ministra edukacji, którego nie jesteśmy w stanie wypełnić ze względu na braki kadrowe. Takiego miejsca brakowało, gdzie w dobrych warunkach, w atmosferze intymności, można będzie udzielić wsparcia młodym ludziom. 

Do zakresu działaności nowego centrum zdrowia psychicznego wrócimy w kolejnym materiale. 

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole