Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościChcesz nadal otrzymywać 500 plus? Musisz znowu złożyć wniosek

Chcesz nadal otrzymywać 500 plus? Musisz znowu złożyć wniosek

Dodano: , Żródło: LM.pl
Chcesz nadal otrzymywać 500 plus? Musisz znowu złożyć wniosek

Dzisiaj rozpoczyna się nabór wniosków o świadczenie wychowawcze 500 plus, na kolejny rok.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dzisiaj (1 lutego) zaczął przyjmować wnioski na okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 czerwca tego roku do 31 maja przyszłego roku. Przypomnijmy, że 500 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych przez rodziców dochodów.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia albo poprzez bank bank – jeśli bank uruchomił taką usługę. Jeżeli rodzic złoży wniosek przez bank albo portal Emp@tia, a nie ma profilu na PUE ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych założy mu taki profil automatycznie na podstawie danych podanych przez klienta we wniosku.

Świadczenie 500 plus przysługuje też cudzoziemcom posiadającym legalny pobyt w Polsce, w tym obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali tu w związku z konfliktem zbrojnym. Dla nich ZUS przygotował wniosek w języku ukraińskim – formularz SW-U, który można złożyć przez PUE ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole