Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCzytali Mickiewicza z podziałem na role

Czytali Mickiewicza z podziałem na role

Dodano:
Czytali Mickiewicza z podziałem na role

„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w grodzieckiej bibliotece. W Narodowym Czytaniu wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele placówek kultury i oświaty oraz uczniowie.

Wspólne czytanie rozpoczęli konferansjerzy, którzy wprowadzili uczestników w wyjątkowy klimat romantyzmu. W książnicy można było usłyszeć „Świteziankę”, „Romantyczność”, „Panią Twardowską” i „Rękawiczkę”. Interpretacje były różne, a w role bohaterów wcielili się: Aneta Dąbek - radna Rady Gminy Grodziec, ks. kanonik dr Władysław Piechota, Agnieszka Duszyńska - dyrektor SP w Królikowie, Anna Juszczak - dyrektor Przedszkola Samorządowego w Grodźcu, Kinga Krysiak - kierownik GOPS w Grodźcu, Joanna Rowińska - pracownik UG Grodziec, Maria Przybylska - sekretarz Klubu Seniorów oraz uczniowie SP w Grodźcu - Nikola Dziarmaga, Julia Orkowska i Jakub Rosiński.

Widzowie obejrzeli film krótkometrażowy, pt. „Świteź” w reżyserii Kamila Polaka, który zabrał widzów w podróż do skrytego pod taflą jeziora, średniowiecznego miasta. Na okoliczność Narodowego Czytania została również przygotowana specjalna, pamiątkowa pieczęć do wbicia w prywatne, przyniesione na wydarzenie egzemplarze poezji Adama Mickiewicza. W grodzieckiej bibliotece można nadal korzystać z pieczęci.

 

fot. UG Grodziec

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole