Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomości„Ekipa zmian” kończy kampanię. Popkowski odpowiedział Nowickiemu

„Ekipa zmian” kończy kampanię. Popkowski odpowiedział Nowickiemu

Dodano: , Żródło: LM.pl
„Ekipa zmian” kończy kampanię. Popkowski odpowiedział Nowickiemu
Wybory

Dla nas ważne są zmiany – powiedział podczas konferencji prasowej podsumowującej kampanię wyborczą kandydat PiS na prezydenta Konina Robert Popkowski. Nawiązał też do wygłoszonego w czwartek oświadczenia Macieja Nowickiego.

Zapowiadający Roberta Popkowskiego koniński radny PiS Zenon Chojnacki zachęcał, by głosować na „ekipę zmian”. Ekipę – bo razem z Popkowskim na konferencji prasowej podsumowującej kampanię wyborczą stanęli jego kontrkandydaci z pierwszej tury, którzy udzielili mu poparcia przed 21 kwietnia: Tomasz Klapsa, Jakub Eltman i Michał Kotlarski.

Każdy z nich mobilizował wyborców do pójścia do urn w niedzielę. – To nie łut szczęścia decyduje o tym, kto wygra w Koninie. O tym decydują mieszkańcy, którzy pójdą do urn, o tym decyduje program wyborczy – powiedział Eltman, nawiązując do słów Rafała Trzaskowskiego z piątkowej wizyty w Koninie.

Fakt, że stoimy tutaj razem dowodzi, że potrafimy w kompromis, potrafimy słuchać się z wzajemnym szacunkiem i empatią – ocenił natomiast Kotlarski.

Sam Popkowski wyliczał natomiast, że przed pierwszą turą było sześciu kandydatów startujących przeciwko Piotrowi Korytkowskiemu. Z tego grona wykruszył się tylko jeden (Sebastian Łukaszewski z Otwartego Konina, który poparł Korytkowskiego). – To są ludzie młodzi, którzy pomogą mi w zmienianiu Konina. Powinniśmy się łączyć, bo Konin jest nasz, wspólny – powiedział o Eltmanie, Klapsie i Kotlarskim.

Wygłosił również oświadczenie nawiązujące do oświadczenia odczytanego w czwartek przez kandydata Obywateli Konina. Maciej Nowicki podczas konferencji prasowej powiedział, że odbył kurtuazyjne spotkanie z Piotrem Korytkowskim i konstruktywne spotkanie z Robertem Popkowskim. Część mieszkańców odczytała to jako, nie wprost, poparcie dla kandydata PiS.

Popkowski stwierdził, że z Obywatelami Konina łączy go wiele wspólnych punktów programowych. To m.in. nowa jakość zarządzania spółkami miejskimi i kontrola sprawowana w nich przez osoby z Konina, otwarty na mieszkańców urząd, czy wyższe standardy obsługi przedsiębiorców. – Cenię dialog, współpracę i szacunek – zakończył swoje wystąpienie Popkowski.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole