Dzisiaj jest wtorek 18 września 2018, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21583) SPORT FORUM FIRMY (5218) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pierwszy start Pieczyńskiego w nowym klubie, pierw ... (0)Kamil Gardzielik i Igor Jakubowski na jednej gali. ... (7)

Umorzone postępowanie w sprawie wpływu odkrywki na jezioro

Dodano: 17.07.2018 09:40

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Poznaniu umorzył postępowanie w sprawie szkodliwego wpływu odkrywki Jóźwin II B na wody jezioro Wilczyńskie.  

- Na początku lipca br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Poznaniu umorzył postępowanie w sprawie bezpośredniego zagrożenia szkodą w środowisku w związku z wpływem odkrywki Jóźwin II B na wody Jeziora Wilczyńskiego stanowiącego siedlisko ramienic

– poinformował Maciej Łęczycki, rzecznik prasowy ZE PAK.

- Postępowanie administracyjne w tej sprawie wszczęto w urzędu 28 czerwca 2017r. PAK KWB Konin (Spółka) od początku stała na stanowisku, że brak było podstaw do prowadzenia tego postępowania przez RDOŚ. Żadne dotychczas wykonane opracowania naukowe i opinie eksperckie nie wykazały w sposób niebudzący wątpliwości zależności pomiędzy działalnością górniczą Spółki, a spadkiem poziomu wody w Jeziorze Wilczyńskim. Także w ocenie Spółki materiały jakimi dysponował RDOŚ w tym postępowaniu nie dawały podstaw do jego wszczęcia i oceny, zakończonej merytorycznym rozstrzygnięciem. Decyzję o umorzeniu postępowania podjęto na podstawi art.105 §1 Kodeksu postępowanie administracyjnego, co oznacza, że organ prowadzący to postępowanie uznał je za bezprzedmiotowe.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZE PAK,   RDOŚ,   jezioro Wilczyńskie,   ramienice,   odkrywka Jóźwin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Jaki prad z Kalisza,co ty za brednie wypisujesz,kraj jest tak skonstruowany ze ten co cos produkuje najmniej zarabia,czesto na granicy oplacalnosci,a zarabia posrednik,miedzy innymi wegla z polskich kopalni nie kupisz od nich gdzie koszt wydobycia to okolo 250zl/tona ty kupisz go od posrednika a wczesniej przejdzie przez dwie trzy firmy ktore zarobia nieraz nie widzac na oczy towaru ktory sprzedaja 10x wiecej niz ten co to wydobyl,to sie nazywa interes i dymanie ludzi,teraz wiesz dlaczego energetyka jest w innym miejscu niz producent pradu-kazdy posrednik = zysk dla kogos(duzy zysk)
Dodano: 17.07.2018 11:35    Przez: ~Olo
Kopalnia i Elektrownia to miejsca pracy dla tysięcy ludzi z naszego regionu i tani prąd z węgla brunatnego.
Dodano: 17.07.2018 17:43    Przez: ~Energetyk
Tyle czasu i pieniędzy podatników trzeba było wydać by ogłosić coś tak oczywistego? Działalność ekoterrorystów powinna być zakazana i ścigana z urządu.
Dodano: 17.07.2018 10:20    Przez: ~Antyeko
Ekoterrorysci to już tyle kasy mają z Niemiec że Lm przkupili bo wpisy nikna
Dodano: 17.07.2018 14:52    Przez: ~Bartosz
Wyparowało. Susza jest w Wielkopolsce.
Dodano: 17.07.2018 14:15    Przez: ~Spragnione krowy

KOMENTARZE

Tyle czasu i pieniędzy podatników trzeba było wydać by ogłosić coś tak oczywistego? Działalność ekoterrorystów powinna być zakazana i ścigana z urządu.
Dodano: 17.07.2018 10:20    Przez: ~Antyeko
Nie tylko działalność tzw. ekoterrorystów powinna być ograniczana ale również terrorystów i zwykłych bandytów politycznych takich jak pisowska zgraja łamiąca wszelkie prawa i dobre obyczaje z jej głównymi przedstawicielami takimi jak fircyk Mateousz, Adrian, Mariusz, magister Julka czy Zbinio - niedouczony aplikant sądowy, a przede wszystkim ich jedyny suweren zwany zwykłym posłem - Jarosław skarlony.
Dodano: 17.07.2018 10:53    Przez: ~Zdzich@
Zdzich@ tableteczki i marsz do pokoju.
Dodano: 17.07.2018 14:11    Przez: ~pielęgniarka z gniezna
Zdzich ciągle to samo smędzi, w kółko te same szyderstwa powtarza obrażając, czy ludzie lewicy muszą zionąć nienawiścią do swoich bliżnich ?
Dodano: 17.07.2018 17:31    Przez: ~Pytam
gdzie jest KOD, obywatele RP, czarne parasolki i totalna oPOzycja ze schetyna na czele???? gdzie oni sa? Waża sie losy KILKU TYSIECY MIEJSC PRACY a oni siedza cicho? Połowa miasta zyje z kopalni. Ja sam nei pracuje tam ale mimo wszystko ktos sie tym powinien zainteresowac. Dopiero jak okręt tonei widac jak szczury uciekajają w POpłochu. Obłuda poziom MAX. krzyczec pod sądem mają czas, a walczyć o dobro mieszkanców obywateli juz nie? Czy tylko ja widze ta obłude i dwulicowosc?
Dodano: 17.07.2018 10:43    Przez: ~czerwony fiat seicento
Tam gdzie górnicy i związkowcy byli podczas protestów.
Dodano: 17.07.2018 10:49    Przez: ~KOD
Nie maja dostepu do kurdupla a to on decyduje o wszystkim. Nie zaden prezydent, prenier, TK, sad, RDOS, SROS... etc...
Dodano: 17.07.2018 10:50    Przez: ~Pn
Ja też nie pracuję.Prąd mam z Kalisza.Także nie polowa miasta tylko max 10% . Kilka tysięcy ludzi takich jak ja jeździ za granicę żeby zarabiać i przywozi pieniądze do tego miasta. Także nie bądź takim populistą.
Dodano: 17.07.2018 10:54    Przez: ~rzadowa limuzyna A8 long
Jaki prad z Kalisza,co ty za brednie wypisujesz,kraj jest tak skonstruowany ze ten co cos produkuje najmniej zarabia,czesto na granicy oplacalnosci,a zarabia posrednik,miedzy innymi wegla z polskich kopalni nie kupisz od nich gdzie koszt wydobycia to okolo 250zl/tona ty kupisz go od posrednika a wczesniej przejdzie przez dwie trzy firmy ktore zarobia nieraz nie widzac na oczy towaru ktory sprzedaja 10x wiecej niz ten co to wydobyl,to sie nazywa interes i dymanie ludzi,teraz wiesz dlaczego energetyka jest w innym miejscu niz producent pradu-kazdy posrednik = zysk dla kogos(duzy zysk)
Dodano: 17.07.2018 11:35    Przez: ~Olo
@KOD jacy zwiazkowcy, jacy górnicy? Przeciez obywatele to obywatele, niewazne czy górnicy czy postkomuchy z konina. Ładnie sie sam zaorałeś...
Dodano: 17.07.2018 13:32    Przez: ~KKODETTI
Olo dlatego w dupie mam taki kraj ,gdzie banda złodziei pośredników zarabia na tym.
Dodano: 17.07.2018 13:39    Przez: ~rzadowa limuzyna A8 long
Powyżej prawdziwy zdrajca, który Polskę sprzedał za 30-ci srebrników, wstyd za takich ludzi.
Dodano: 17.07.2018 17:36    Przez: ~Patriota
Należy tą sprawą zainteresować KE. Zobaczymy wtedy czy to prawd
Dodano: 17.07.2018 11:06    Przez: ~obserwator
Może od razu Trumpa tym zainteresuj?
Dodano: 17.07.2018 14:03    Przez: ~Bekazpodludzi
Paskuda wychlała wodę z jeziora wilczyńskiego! Kopalnia bez winy i jest czysta jak żona Cezara. Tak trzymać!
Dodano: 17.07.2018 11:26    Przez: ~koluś
Psioczysz na kopalnie a w dom ogrzewasz węglem
Dodano: 17.07.2018 20:40    Przez: ~Donek
Mógłbym ogrzewać wiatrem, gazem, słońcem, geotermią swoje mieszkanie. Jestem skazany na niszczycieli środowiska i nad tym boleję.
Dodano: 18.07.2018 06:10    Przez: ~koluś
Słońce chyba najtańsze. Proponuję zainwestować w panele, ale pewnie ci szkoda pieniążków
Dodano: 18.07.2018 21:13    Przez: ~Donek
Najważniejszy w tym wszystkim jest sposób traktowania mieszkańców przez kopalnie i samorządy,bezczelny i chamski.
Dodano: 17.07.2018 13:03    Przez: ~koninianin.
a 5m lustra wody ..wyparowalo tak? Czy moze okoliczne krowy wypily?
Dodano: 17.07.2018 14:11    Przez: ~asd
Wyparowało. Susza jest w Wielkopolsce.
Dodano: 17.07.2018 14:15    Przez: ~Spragnione krowy
Wisła wysycha że czołgi się pokazywały a ten tu z czym wyjechał 70 lat tu jest kopalnia i nagle woda zaczeła znikać zobacz sobie roczne sumy opadów to jest tragedia rolnicy coś ci o tym powiedzą na 5 lat 4 suszy 0 śniegu to z czego chcesz mieć tą wodę
Dodano: 17.07.2018 20:45    Przez: ~Chleba dla naszych dzieci
Ekoterrorysci to już tyle kasy mają z Niemiec że Lm przkupili bo wpisy nikna
Dodano: 17.07.2018 14:52    Przez: ~Bartosz
Moje też usunął ten proPiSowski portalom. Ba, nawet wydało im się, że mnie zablokował. Hehehe. Żałosna amatorka. 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 17.07.2018 20:23    Przez: ~Pn
Pn idż na ryby, albo na grzyby, przestań ludziom ubliżać.
Dodano: 18.07.2018 12:08    Przez: ~Proszę cię
Siedlisko ramienic mnie gówno obchodzi. Siedlisko sielawy jak najbardziej.
Dodano: 17.07.2018 16:50    Przez: ~ramienica
lepiej dbaj o to siedlisko co masz z tyłu
Dodano: 17.07.2018 16:58    Przez: ~Zenek
Bardzo słuszna decyzja RDOŚ, Kopalnia nie oddziaływuje negatywnie na wody Jez. Wilczyńskiego. I taka jest prawda.
Dodano: 17.07.2018 17:41    Przez: ~Energetyk
Kopalnia i Elektrownia to miejsca pracy dla tysięcy ludzi z naszego regionu i tani prąd z węgla brunatnego.
Dodano: 17.07.2018 17:43    Przez: ~Energetyk
Zamknięcie kopalni to porażka nie tylko dla regionu...
Dodano: 17.07.2018 20:25    Przez: ~Pn
Prąd to może i tani, tylko reszta składników na rachunku wysoka
Dodano: 18.07.2018 08:53    Przez: ~Pretorus
A to fakt, każdy z nas jest odbiorcą prądu i chciałby mieć tani prąd.
Dodano: 18.07.2018 12:11    Przez: ~Energetyk
1 z 2
12>>