Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19411) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 9oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (9)

Umorzone postępowanie w sprawie wpływu odkrywki na jezioro

Dodano: 17.07.2018 09:40

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Poznaniu umorzył postępowanie w sprawie szkodliwego wpływu odkrywki Jóźwin II B na wody jezioro Wilczyńskie.  

- Na początku lipca br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Poznaniu umorzył postępowanie w sprawie bezpośredniego zagrożenia szkodą w środowisku w związku z wpływem odkrywki Jóźwin II B na wody Jeziora Wilczyńskiego stanowiącego siedlisko ramienic

– poinformował Maciej Łęczycki, rzecznik prasowy ZE PAK.

- Postępowanie administracyjne w tej sprawie wszczęto w urzędu 28 czerwca 2017r. PAK KWB Konin (Spółka) od początku stała na stanowisku, że brak było podstaw do prowadzenia tego postępowania przez RDOŚ. Żadne dotychczas wykonane opracowania naukowe i opinie eksperckie nie wykazały w sposób niebudzący wątpliwości zależności pomiędzy działalnością górniczą Spółki, a spadkiem poziomu wody w Jeziorze Wilczyńskim. Także w ocenie Spółki materiały jakimi dysponował RDOŚ w tym postępowaniu nie dawały podstaw do jego wszczęcia i oceny, zakończonej merytorycznym rozstrzygnięciem. Decyzję o umorzeniu postępowania podjęto na podstawi art.105 §1 Kodeksu postępowanie administracyjnego, co oznacza, że organ prowadzący to postępowanie uznał je za bezprzedmiotowe.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZE PAK,   RDOŚ,   jezioro Wilczyńskie,   ramienice,   odkrywka Jóźwin,  

POPULARNE KOMENTARZE

Jaki prad z Kalisza,co ty za brednie wypisujesz,kraj jest tak skonstruowany ze ten co cos produkuje najmniej zarabia,czesto na granicy oplacalnosci,a zarabia posrednik,miedzy innymi wegla z polskich kopalni nie kupisz od nich gdzie koszt wydobycia to okolo 250zl/tona ty kupisz go od posrednika a wczesniej przejdzie przez dwie trzy firmy ktore zarobia nieraz nie widzac na oczy towaru ktory sprzedaja 10x wiecej niz ten co to wydobyl,to sie nazywa interes i dymanie ludzi,teraz wiesz dlaczego energetyka jest w innym miejscu niz producent pradu-kazdy posrednik = zysk dla kogos(duzy zysk)
Dodano: 17.07.2018 11:35    Przez: ~Olo
Kopalnia i Elektrownia to miejsca pracy dla tysięcy ludzi z naszego regionu i tani prąd z węgla brunatnego.
Dodano: 17.07.2018 17:43    Przez: ~Energetyk
Tyle czasu i pieniędzy podatników trzeba było wydać by ogłosić coś tak oczywistego? Działalność ekoterrorystów powinna być zakazana i ścigana z urządu.
Dodano: 17.07.2018 10:20    Przez: ~Antyeko
Ekoterrorysci to już tyle kasy mają z Niemiec że Lm przkupili bo wpisy nikna
Dodano: 17.07.2018 14:52    Przez: ~Bartosz
Wyparowało. Susza jest w Wielkopolsce.
Dodano: 17.07.2018 14:15    Przez: ~Spragnione krowy

KOMENTARZE

Tyle czasu i pieniędzy podatników trzeba było wydać by ogłosić coś tak oczywistego? Działalność ekoterrorystów powinna być zakazana i ścigana z urządu.
Dodano: 17.07.2018 10:20    Przez: ~Antyeko
Nie tylko działalność tzw. ekoterrorystów powinna być ograniczana ale również terrorystów i zwykłych bandytów politycznych takich jak pisowska zgraja łamiąca wszelkie prawa i dobre obyczaje z jej głównymi przedstawicielami takimi jak fircyk Mateousz, Adrian, Mariusz, magister Julka czy Zbinio - niedouczony aplikant sądowy, a przede wszystkim ich jedyny suweren zwany zwykłym posłem - Jarosław skarlony.
Dodano: 17.07.2018 10:53    Przez: ~Zdzich@
Zdzich@ tableteczki i marsz do pokoju.
Dodano: 17.07.2018 14:11    Przez: ~pielęgniarka z gniezna
Zdzich ciągle to samo smędzi, w kółko te same szyderstwa powtarza obrażając, czy ludzie lewicy muszą zionąć nienawiścią do swoich bliżnich ?
Dodano: 17.07.2018 17:31    Przez: ~Pytam
gdzie jest KOD, obywatele RP, czarne parasolki i totalna oPOzycja ze schetyna na czele???? gdzie oni sa? Waża sie losy KILKU TYSIECY MIEJSC PRACY a oni siedza cicho? Połowa miasta zyje z kopalni. Ja sam nei pracuje tam ale mimo wszystko ktos sie tym powinien zainteresowac. Dopiero jak okręt tonei widac jak szczury uciekajają w POpłochu. Obłuda poziom MAX. krzyczec pod sądem mają czas, a walczyć o dobro mieszkanców obywateli juz nie? Czy tylko ja widze ta obłude i dwulicowosc?
Dodano: 17.07.2018 10:43    Przez: ~czerwony fiat seicento
Tam gdzie górnicy i związkowcy byli podczas protestów.
Dodano: 17.07.2018 10:49    Przez: ~KOD
Nie maja dostepu do kurdupla a to on decyduje o wszystkim. Nie zaden prezydent, prenier, TK, sad, RDOS, SROS... etc...
Dodano: 17.07.2018 10:50    Przez: ~Pn
Ja też nie pracuję.Prąd mam z Kalisza.Także nie polowa miasta tylko max 10% . Kilka tysięcy ludzi takich jak ja jeździ za granicę żeby zarabiać i przywozi pieniądze do tego miasta. Także nie bądź takim populistą.
Dodano: 17.07.2018 10:54    Przez: ~rzadowa limuzyna A8 long
Jaki prad z Kalisza,co ty za brednie wypisujesz,kraj jest tak skonstruowany ze ten co cos produkuje najmniej zarabia,czesto na granicy oplacalnosci,a zarabia posrednik,miedzy innymi wegla z polskich kopalni nie kupisz od nich gdzie koszt wydobycia to okolo 250zl/tona ty kupisz go od posrednika a wczesniej przejdzie przez dwie trzy firmy ktore zarobia nieraz nie widzac na oczy towaru ktory sprzedaja 10x wiecej niz ten co to wydobyl,to sie nazywa interes i dymanie ludzi,teraz wiesz dlaczego energetyka jest w innym miejscu niz producent pradu-kazdy posrednik = zysk dla kogos(duzy zysk)
Dodano: 17.07.2018 11:35    Przez: ~Olo
@KOD jacy zwiazkowcy, jacy górnicy? Przeciez obywatele to obywatele, niewazne czy górnicy czy postkomuchy z konina. Ładnie sie sam zaorałeś...
Dodano: 17.07.2018 13:32    Przez: ~KKODETTI
Olo dlatego w dupie mam taki kraj ,gdzie banda złodziei pośredników zarabia na tym.
Dodano: 17.07.2018 13:39    Przez: ~rzadowa limuzyna A8 long
Powyżej prawdziwy zdrajca, który Polskę sprzedał za 30-ci srebrników, wstyd za takich ludzi.
Dodano: 17.07.2018 17:36    Przez: ~Patriota
Należy tą sprawą zainteresować KE. Zobaczymy wtedy czy to prawd
Dodano: 17.07.2018 11:06    Przez: ~obserwator
Może od razu Trumpa tym zainteresuj?
Dodano: 17.07.2018 14:03    Przez: ~Bekazpodludzi
Paskuda wychlała wodę z jeziora wilczyńskiego! Kopalnia bez winy i jest czysta jak żona Cezara. Tak trzymać!
Dodano: 17.07.2018 11:26    Przez: ~koluś
Psioczysz na kopalnie a w dom ogrzewasz węglem
Dodano: 17.07.2018 20:40    Przez: ~Donek
Mógłbym ogrzewać wiatrem, gazem, słońcem, geotermią swoje mieszkanie. Jestem skazany na niszczycieli środowiska i nad tym boleję.
Dodano: 18.07.2018 06:10    Przez: ~koluś
Słońce chyba najtańsze. Proponuję zainwestować w panele, ale pewnie ci szkoda pieniążków
Dodano: 18.07.2018 21:13    Przez: ~Donek
Najważniejszy w tym wszystkim jest sposób traktowania mieszkańców przez kopalnie i samorządy,bezczelny i chamski.
Dodano: 17.07.2018 13:03    Przez: ~koninianin.
a 5m lustra wody ..wyparowalo tak? Czy moze okoliczne krowy wypily?
Dodano: 17.07.2018 14:11    Przez: ~asd
Wyparowało. Susza jest w Wielkopolsce.
Dodano: 17.07.2018 14:15    Przez: ~Spragnione krowy
Wisła wysycha że czołgi się pokazywały a ten tu z czym wyjechał 70 lat tu jest kopalnia i nagle woda zaczeła znikać zobacz sobie roczne sumy opadów to jest tragedia rolnicy coś ci o tym powiedzą na 5 lat 4 suszy 0 śniegu to z czego chcesz mieć tą wodę
Dodano: 17.07.2018 20:45    Przez: ~Chleba dla naszych dzieci
Ekoterrorysci to już tyle kasy mają z Niemiec że Lm przkupili bo wpisy nikna
Dodano: 17.07.2018 14:52    Przez: ~Bartosz
Moje też usunął ten proPiSowski portalom. Ba, nawet wydało im się, że mnie zablokował. Hehehe. Żałosna amatorka. 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 17.07.2018 20:23    Przez: ~Pn
Pn idż na ryby, albo na grzyby, przestań ludziom ubliżać.
Dodano: 18.07.2018 12:08    Przez: ~Proszę cię
Siedlisko ramienic mnie gówno obchodzi. Siedlisko sielawy jak najbardziej.
Dodano: 17.07.2018 16:50    Przez: ~ramienica
lepiej dbaj o to siedlisko co masz z tyłu
Dodano: 17.07.2018 16:58    Przez: ~Zenek
Bardzo słuszna decyzja RDOŚ, Kopalnia nie oddziaływuje negatywnie na wody Jez. Wilczyńskiego. I taka jest prawda.
Dodano: 17.07.2018 17:41    Przez: ~Energetyk
Kopalnia i Elektrownia to miejsca pracy dla tysięcy ludzi z naszego regionu i tani prąd z węgla brunatnego.
Dodano: 17.07.2018 17:43    Przez: ~Energetyk
Zamknięcie kopalni to porażka nie tylko dla regionu...
Dodano: 17.07.2018 20:25    Przez: ~Pn
Prąd to może i tani, tylko reszta składników na rachunku wysoka
Dodano: 18.07.2018 08:53    Przez: ~Pretorus
A to fakt, każdy z nas jest odbiorcą prądu i chciałby mieć tani prąd.
Dodano: 18.07.2018 12:11    Przez: ~Energetyk
1 z 2
12>>