Dzisiaj jest wtorek 17 września 2019, imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19154) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MOC KULTURY na jedynej takiej NOCYKonin. Wspólny kandydat opozycji. Lewica poparła M ... (1)

Działania antynarkotykowe. Nielegalna fabryka zlikwidowana

Dodano: 15.03.2019 12:44

Na terenie powiatu tureckiego, funkcjonariusze CBŚ odkryli i zlikwidowali laboratorium, w którym produkowano olej konopny zawierający nielegalne substancje odurzające. 

Sprawa miała swój początek w styczniu, kiedy policjanci CBŚP uzyskali informację, że na terenie jednego z domów w powiecie tureckim, w województwie wielkopolskim, mogą być produkowane narkotyki. Funkcjonariusze przeszukali posesję i wewnątrz jednego z budynków gospodarczych odkryli kompletną linię produkcyjną, w skład której wchodziły urządzenia służące do ekstrakcji oleju konopnego. Ponadto funkcjonariusze znaleźli półprodukty i substancje chemiczne. Według śledczych nielegalny proceder mógł działać od połowy zeszłego roku i polegał na wytwarzaniu oleju konopnego, który miał być wprowadzany na rynek jako legalna substancja, tak zwana „medyczna marihuana”. W rzeczywistości wytwarzano produkt zawierający w swoim składzie, kanabinole CBD, delta-9 THC, gdzie zawartość delta-9 THC oraz kwasu karboksylowego była powyżej dopuszczalnej prawem granicy 0,2%.

Do tej sprawy policjanci zatrzymali trzy osoby. 50-letnia kobieta oraz jej 37-letni partner są podejrzani o produkcję nielegalnej substancji, natomiast 30-letni mężczyzna, jak wynika z dotychczasowych ustaleń, był prawdopodobnym organizatorem przestępczej działalności. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli również ok. 10 kg suszu roślinnego, pył konopny, a także nasiona konopi wykorzystywane do uprawy roślin oraz gotowy produkt w postaci oleju konopnego. Zabezpieczony materiał dowodowy jest aktualnie szczegółowo analizowany, a znalezione substancje są badane przez biegłego sądowego.

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do Prokuratury Rejonowej w Turku, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania i nabywania przyrządów do ich produkcji. Sąd Rejonowy w Turku wobec podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ano mamy takie czasy, że policja nie wie gdzie szukać dilerów, a 16latkowie wiedzą...
Dodano: 15.03.2019 16:00    Przez: ~Kto wie
Policja nie wie gdzie się wytwarza i rozprowadza narkotyki i dopalacze ?
Dodano: 15.03.2019 16:03    Przez: ~Monar
Co to jest "tytół"?
Dodano: 15.03.2019 14:34    Przez: ~Krzysztof
Albo pluj na PiS jak czyni to "Pn"i i jest nietykalny.
Dodano: 15.03.2019 16:01    Przez: ~Jan
Cenzura juz dziala kasuja szczury komentarze made i PO
Dodano: 15.03.2019 15:38    Przez: ~Kasjerka Bieńkowska

KOMENTARZE

Zobaczyłem tytół artykułu to myślałem że znowu ktoś z koła nabroił a tu proszę turek
Dodano: 15.03.2019 13:00    Przez: ~Xd
Muzułmanin a nie turek, bo każdy turek to muzułmanin :)
Dodano: 15.03.2019 13:06    Przez: ~Bibi
Ja też na pierwszy rzut oka skojarzyłem ten artykuł z Kołem, największą patologią w Wielkopolsce.
Dodano: 15.03.2019 13:07    Przez: ~Kolski serial kryminalny
Co to jest "tytół"?
Dodano: 15.03.2019 14:34    Przez: ~Krzysztof
Najlepszy w ortografii wśród komentujących jest jednak Pn, tego typa nikt nie przebije.
Dodano: 15.03.2019 18:18    Przez: ~Polonistka
nie turek tylko Turkowianin i nie tytół tylko tytuł
Dodano: 15.03.2019 20:37    Przez: ~Helios
Art. 54 - Wolność słowa 1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej. "TO ZNACZY? Wolność słowa, wyrażana bezpośrednio lub poprzez środki przekazu, jest tradycyjną wolnością konstytucyjną. Artykuł 54 gwarantuje trzy odrębne choć powiązane ze sobą wolności: wolność wyrażania swoich poglądów, wolność pozyskiwania informacji oraz wolność rozpowszechniania informacji. Wyrażenie „pogląd” należy w tym wypadku rozumieć jak najszerzej, jako wyrażanie osobistych ocen, prezentowanie opinii czy przypuszczeń, informowanie o faktach etc. Wolność ta ma zastosowanie zarówno w sferze publicznej jak i prywatnej (choć szczególnego znaczenia nabiera na gruncie przestrzeni publicznej, ży ...
Dodano: 16.03.2019 18:58    Przez: ~cenzura na LM
Tak się niszczy w Polsce przedsiębiorczość.
Dodano: 15.03.2019 14:35    Przez: ~Krzysztof
Za PO-PSL takie fabryczki rzeczywiście działałyby bezkarnie, jak mafie watowskie, paliwowe, wyłudzacze kamienic itd, no ale teraz rządzi PiS i porządek musi być.
Dodano: 15.03.2019 15:56    Przez: ~Wojtek
Olej CBD jest LEKARSTWEM ...o czym zapewne mundurowi faszysci , nie zostali poinformowani. Na zachodzie sprzedawany jest m.in. w sklepach z bio-produktami.W polin niestety tylko zatrute szczepionki sa dozwolone i chlorowana woda w kranie.Aptek mamy wiecej niz sklepow spozywczych a to juz jest znak ,ze paranoja ,jest stane powszechnieobowiazujacym.
Dodano: 15.03.2019 15:29    Przez: ~Irman
jedź na zachód jednego warchiwa mniej , a może i ćpuna
Dodano: 16.03.2019 13:13    Przez: ~obiektywny
Cenzura juz dziala kasuja szczury komentarze made i PO
Dodano: 15.03.2019 15:38    Przez: ~Kasjerka Bieńkowska
Chwal PO a cenzura LM -u nie usunie Ci żadnego komentarza.
Dodano: 15.03.2019 15:59    Przez: ~Jan
Albo pluj na PiS jak czyni to "Pn"i i jest nietykalny.
Dodano: 15.03.2019 16:01    Przez: ~Jan
Cenzura jest z obawy przed hołotą z PiSlamu ,która biorąc przykład ze swojego guru starego kawalera na dodatek bez własnych zębów może obrażać Polaków nazywając kanaliami i zdradzieckimi mordami.Nie pasuje to wyp.....alaj czytać ploteczki na Pudelek!Porządek musi być.
Dodano: 15.03.2019 22:49    Przez: ~Nie! dla kaczystanu
Jeszcze za Kramsk sie powinni wziąć i pół Kramska zamknąć bo sie ponoszą ale nie z uczciwej pracy raczej nie z odziezy czy warzywek
Dodano: 15.03.2019 15:45    Przez: ~Xxx
U tu by cel brakło tyle chołoty by musieli zamknąć choć nie jeden już siedział i co z tego sobje robja nic....
Dodano: 16.03.2019 19:43    Przez: ~Olaf
Od kramska to Ty dwa kroki w tyl zrob. Malo wiesz w nogach spisz!!!!
Dodano: 18.03.2019 07:22    Przez: ~Kramszczak
A ty Kramszczak chyba sie boisz bo nie bedziesz mial gdzie kupywać czy sprzedawać hahahaha Strumyk Wielanki Barce udało sie teraz pora na innych
Dodano: 18.03.2019 17:07    Przez: ~Hufdsg
Ano mamy takie czasy, że policja nie wie gdzie szukać dilerów, a 16latkowie wiedzą...
Dodano: 15.03.2019 16:00    Przez: ~Kto wie
Policja nie wie gdzie się wytwarza i rozprowadza narkotyki i dopalacze ?
Dodano: 15.03.2019 16:03    Przez: ~Monar
a kiedy piotr.m ?
Dodano: 15.03.2019 20:35    Przez: ~Łysy
Łysy ty donosicielu!
Dodano: 15.03.2019 21:36    Przez: ~Nygus
Hardy wegiel przemy
Dodano: 15.03.2019 22:41    Przez: ~Bzykacz AgatyHard
MARCINKOWSKI NIE WIERZY W ODURZAJĄCY OLEJ KONOPNY ,ZA TO WIERZY ,,ŻE '' SPRZEDAWANY OFICJALNIE 1 G MARIHUANY ,ZA 60 ZŁ , PROWADZI DO : ,,nawrotów wtórnych - halucynacji ,- obrazów na jawie ''. ...
Dodano: 15.03.2019 23:03    Przez: ~L
W Goslawicach na wesolej tez jest producent
Dodano: 16.03.2019 10:47    Przez: ~Isi
Zalegalizować marichuane,skoro medyczna można kupić na receptę,to dlaczego nie jest wytwarzana,p rodukowana oficjalnie w Polsce,tylko ściągana zimnych krajów? I przeplaca się tylko.U nas powinno się to produkować za odpowiednim zezwoleniem.
Dodano: 16.03.2019 14:05    Przez: ~Ha
1 z 2
12>>