Dzisiaj jest poniedziałek 26 października 2020, imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16288) SPORT FORUM FIRMY (5544) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 11oC
Jutropogoda
12 / 7oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wyjątkowy wieczór z okazji "50" KDK, w trudnych cz ... (1)Nowy autobus elektryczny testowany w Koninie. Kurs ... (2)

Dla miłośników komunikacji miejskiej. Dzień na zajezdni

Dodano: 16.09.2020 14:03

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zapowiada się w Koninie atrakcyjnie. Tegoroczne hasło to "Zeroemisyjna mobilność dla każdego"Miejski Zakład Komunikacji aktywnie włączył się w obchody.

- Europejski tydzień zrównoważonego transportu to okres, w którym różne miasta, w tym Konin, chce nakłaniać mieszkańców do przemieszczania się alternatywnymi wobec samochodów środkami transportu – mówi Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. - Jako miasto chcemy stawiać na transport publiczny. Dlatego staramy się wdrażać rozwiązania, które by zachęciły mieszkańców Konina do podróżowania transportem publicznym. Zmieniliśmy taryfę biletową na bardziej elastyczną, wprowadziliśmy sieciowe bilety okresowe, aby można było swobodnie przesiadać się z linii na linię. Wprowadziliśmy technologie informatyczne, które pozwalają kupować bilety, aplikację „jak dojadę”. Realizujemy ogromny projekt o wartości 30 milionów złotych, gdzie kupiliśmy autobusy elektryczne, hybrydowe, wprowadziliśmy nowoczesny system informacji pasażerskiej, nowoczesne przystanki autobusowe. Rozbudowujemy sieć roweru miejskiego.

Paweł Adamów poinformował, że w ciągu minionych dwóch lat z roweru miejskiego skorzystało 90 tysięcy osób. Na terenie miasta jest 11 stacji, w tym 100 rowerów zwykłych i dwa tandemy. Dwa nowe projekty do KBO wnioskują o rozbudowę koljnych stacji na Wilkowie i Laskówcu. W Koninie jest około 9 kilometrów ścieżek przy 200 km dróg. W planach są kolejne odcinki: na ul. Kleczewskiej, Popiełuszki, Granicznej. - Po realizacji tych projektów przekroczymy magiczną liczbę 10 km ścieżek rowerowych – informuje Paweł Adamów. - Zachęcamy również do korzystania ze szlaków pieszo – rowerowych. Opracowujemy koncepcję na hałdach. Ponadto w Koninie pojawiły się skutery elektryczne, jest to wprawdzie inicjatywa prywatna, ale się przyjęły. Byliśmy blisko wdrożenia elektrycznych hulajnóg. Znaleźliśmy prywatnego partnera, operatora, ale pandemia spowodowała, że temat został na razie zawieszony.

Do korzystania z atrakcji przygotowanych z okazji tygodnia zrównoważonego transportu zachęca Magdalena Przybyła, prezes MZK w Koninie. - Zaczynamy w sobotę, 19 września, dniem otwartym na zajezdni od 11.00 do 16.00. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych, mam nadzieję, że przyszłych użytkowników komunikacji miejskiej. Wiele zabaw z animatorami: bańki mydlane, balony. Poza tym przejażdżka naszą słynną „babcią”, czyli scanią, która zakończyła już regularną służbę na liniach autobusowych. Będzie wystawa, która pokazuje historię taboru konińskiej komunikacji miejskich, co powstało we współpracy z Konińskim Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej. Ponadto pożegnamy autobusy, które wkrótce zakończą swój żywot komunikacyjny i nadamy naszym „staruszkom” nowe barwy. Będą konkursy, a o godz. 19.00 zapraszamy na plenerowe kino i film „Na noże”. Podczas imprezy obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ciąg dalszy nastąpi w niedzielę, 20 września. - O godz. 12.00 zapraszamy na parking Ferio Konin przy przystankach MZK, na happening pod hasłem ”Zmień samochód na większy. Wybierz komunikację miejską”, którym chcemy przekonać, jakie korzyści niesie zmiana samochodu osobowego na autobus - mówi M. Przybyła. 

A 22 wrześna 2020, w przypadający wówczas dzień bez samochodu, mieszkańcy Konina będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej.

 

 

  • Konin. Dla miłośników komunikacji i nie tylko. Dzień na zajezdni
  • Konin. Dla miłośników komunikacji i nie tylko. Dzień na zajezdni

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeszcze poprawniej byłoby "W zajezdni",bo tak to wygląda,jakby spotkanie miało odbyć się na dachu.
Dodano: 17.09.2020 16:11    Przez: NGTRX

KOMENTARZE

Jeszcze poprawniej byłoby "W zajezdni",bo tak to wygląda,jakby spotkanie miało odbyć się na dachu.
Dodano: 17.09.2020 16:11    Przez: NGTRX

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.