Dzisiaj jest środa 2 grudnia 2020, imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17025) SPORT FORUM FIRMY (5547) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -3oC
Jutropogoda
-1 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (1)Koło z nowymi iluminacjami. Trochę radości w trudn ... (3)

Konin. Dzieci nie mogą jeździć przed blokiem. To pierwszy taki znak

Dodano: 29.10.2020 15:24
Źródło: LM.pl

Zakaz jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach. Taki znak stanął przy ul. Tuwima w Koninie. To pierwsza tego typu tabliczka w mieście.

Przy ul. Tuwima w Koninie od lat znajduje się plac zabaw dla dzieci i boisko do gry w kosza, które walczyło o modernizację w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. W okresie wiosenno-letnim to miejsce tętni życiem. Z pewnością dzieje się tak z tego powodu, że jest to jedyne takie miejsce dla najmłodszych na trzecim osiedlu. Niestety sielanka skończyła się w ubiegłym roku, kiedy mieszkańcy pobliskiego bloku zwrócili się do Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z pismem o likwidacje placu zabaw. Temu sprzeciwili się rodzice dzieci, które korzystają z tego miejsca. Ostatecznie placu nie zlikwidowano i wydawało się, że konflikt został zażegnany. Niestety, niedawno przy chodniku przed blokiem ustawione zostały tabliczki z zakazem jazdy na wszystkim, poza hulajnogami. To dolało oliwy do ognia.

- Niedługo zabroni się nam tu chodzić – mówią zbulwersowani rodzice.

Okazuje się, że znak postawiła Konińska Spółdzielnia Mieszkaniowa, ale właściwie nie wiadomo jak do tego doszło.

- Jestem kompletnie zaskoczony – mówi Piotr Wolicki, prezes KSM. - Dowiedziałem się o tej tabliczce od mieszkańców. Wyjaśniam jak doszło do tej sytuacji. To nie była decyzja zarządu spółdzielni. Gdybym wiedział wcześniej to bym zareagował, bo nie tędy droga. Przepraszam za całe zamieszanie – dodaje.

Zakazem zaskoczony jest również komendant Straży Miejskiej w Koninie, który przyznaje że wcześniej z podobnym w mieście się nie spotkał.

- To znak, którego nie ma w katalogu znaków. Nie wiem jaki miał być cel jego postawienia. Dla nas on nic nie znaczy – mówi Andrzej Andrzejewski, komendant SM w Koninie.

W Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej trwa ustalanie kto zawinił i bez zgody zarządu postawił znak. Co stanie się z tablicą zakazującą jazdy na rolkach, rowerach i deskorolkach? Najprawdopodobniej zniknie, ale nie wiadomo jeszcze kiedy.

  • Konin. Dzieci nie mogą jeździć przed blokiem. To pierwszy taki znak
  • Konin. Dzieci nie mogą jeździć przed blokiem. To pierwszy taki znak

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Po przeczytaniu tytułu artykułu myślałem, że chodzi o bezpieczeństwo dzieci, jednak po przeczytaniu treści zatkało mnie.Pod moimi oknami dzieci bawią się, biegają, hałasują (często krzyczą), ścigają się na rolkach, rowerkach, deskorolkach i wszystkich nowych gadżetach. Jakoś żadne dziecko nigdy mnie nie potrąciło, nie utrudniło mi przejścia, o co chodzi??? a mieszkam blisko tego znaku. Kiedyś biegałem z karabinem (drewnianym) bo bawiliśmy się w wojnę... była piaskownica, telefony z pudełek po paście do butów, itd.Ale ludzie ... to są DZIECI !!!Kiedy się wybawią, wykrzyczą? Dzieci mają dużo energii i muszą ją wyładować. Ludzie jakie znaki, jakie zakazy.W aptece są stopery do uszu (na hałas), lub druga maseczka bawełniana na oczy!!!Kiedykolwiek przechodzę obok tego placu cieszy mnie, że dzieci mają się gdzie bawić i nie wyobrażam sobie jego likwidacji.Proszę, zajmijcie się swoimi problemami, dajcie żyć młodemu pokoleniu :):):).
Dodano: 29.10.2020 19:08    Przez: rd
Postawiona nielegalnie-nie wiadomo kiedy zniknie.Zalecam:energiczny ojciec wyciąga rure z ziemi i goni tych nieudaczników ze Spółdzielni i Straży Miejskiej.Poem idzie z dziećmi lepić babki z piasku.
Dodano: 29.10.2020 16:01    Przez: szkarlatyna
avatar co za baran wydal takie pozwolenie !
Dodano: 29.10.2020 16:34    Przez: Tonny Soprano
na Chopina zrobili plac zabaw .Kolega mieszka w bloku przy tym placu nic by nie było gdyby mamy z dziećmi nie chodziły pod balkony z potrzebami dzieci . Zrobili sobie ubikacje . Zgłaszali do spółdzielni ale jak grochem o ścianę . Pampersy chusteczki na trawniku smród .
Dodano: 29.10.2020 22:03    Przez: ~Edek
avatar Skoro nikt się do znaku nie przyznaje, to znaczy że samowola. Zlikwidować. Ktoś za to pewnie pieniążki przytulił, gdyż zleceniodawca ma pewnie niezłą emeryturkę, że go na takie fanaberie stać.
Dodano: 29.10.2020 18:59    Przez: Pulsar71

KOMENTARZE

Postawiona nielegalnie-nie wiadomo kiedy zniknie.Zalecam:energiczny ojciec wyciąga rure z ziemi i goni tych nieudaczników ze Spółdzielni i Straży Miejskiej.Poem idzie z dziećmi lepić babki z piasku.
Dodano: 29.10.2020 16:01    Przez: szkarlatyna
avatar co za baran wydal takie pozwolenie !
Dodano: 29.10.2020 16:34    Przez: Tonny Soprano
avatar Nikt nie wydał pozwolenia, to było spontaniczne.
Dodano: 29.10.2020 18:13    Przez: Józef Bąk
avatar Zrobcie cos z tymi chorymi społeczniakami,u nas jakby tak bylo bysmy ich gnebili bardzo,codziennie mieli by narobione pod drzwiami społeczniaki stare ledwo trzymajace sie na girach dziady !!!!
Dodano: 29.10.2020 17:51    Przez: Brejza Czadomen
umiesz cokolwiek napisać bez wyzwisk i obrażania kogokolwiek? Popracuj nad empatią, ludzie są wspaniali - wyjątkiem są tylko PiSowcy!
Dodano: 30.10.2020 11:03    Przez: Ropuch
avatar Skoro nikt się do znaku nie przyznaje, to znaczy że samowola. Zlikwidować. Ktoś za to pewnie pieniążki przytulił, gdyż zleceniodawca ma pewnie niezłą emeryturkę, że go na takie fanaberie stać.
Dodano: 29.10.2020 18:59    Przez: Pulsar71
Po przeczytaniu tytułu artykułu myślałem, że chodzi o bezpieczeństwo dzieci, jednak po przeczytaniu treści zatkało mnie.Pod moimi oknami dzieci bawią się, biegają, hałasują (często krzyczą), ścigają się na rolkach, rowerkach, deskorolkach i wszystkich nowych gadżetach. Jakoś żadne dziecko nigdy mnie nie potrąciło, nie utrudniło mi przejścia, o co chodzi??? a mieszkam blisko tego znaku. Kiedyś biegałem z karabinem (drewnianym) bo bawiliśmy się w wojnę... była piaskownica, telefony z pudełek po paście do butów, itd.Ale ludzie ... to są DZIECI !!!Kiedy się wybawią, wykrzyczą? Dzieci mają dużo energii i muszą ją wyładować. Ludzie jakie znaki, jakie zakazy.W aptece są stopery do uszu (na hałas), lub druga maseczka bawełniana na oczy!!!Kiedykolwiek przechodzę obok tego placu cieszy mnie, że dzieci mają się gdzie bawić i nie wyobrażam sobie jego likwidacji.Proszę, zajmijcie się swoimi problemami, dajcie żyć młodemu pokoleniu :):):).
Dodano: 29.10.2020 19:08    Przez: rd
Tu się zgodzę że muszą szaleć tylko niech nie wyskakują z premedytacją pod koła samochodu
Dodano: 29.10.2020 21:17    Przez: ~Marcin
No i bardzo dobrze mieszkam na tym osiedlu i cały czas dzieciaki wyskakują na drogę przed maskę niedawno by wypadek i matka siedziała na ławeczce i plotkowała a dziewczynka wpadła pod samochód na osiedlu bo wyskoczyła z chodnik wprost pod auto mają boiska i parki to tam szaleć a nie tu mam parę nagrań jak mausoe są takie mondre to mogę udostępnić jak mało na masce nie leży bo wyskoczy a ty pewnie sami komentujący którzy nie mieszkają na tym osiedlu i nie wiedza co się tu dziej
Dodano: 29.10.2020 21:14    Przez: ~Marcin
avatar Do @Marcin: - Chyba po to masz oczy i rozsądek, że dostosujesz prędkość pojazdu do realiów na drodze. Dzieci nie są tu niczemu winne, bo podczas zabawy nie analizują zagrożeń tak jak dorośli. Widocznie jeździsz jak wariat, więc w porę nie wyhamujesz. Ale z jednym się zgodzę, a mianowicie w rodzicach zanika naturalny instynkt pilnowania dziecka, bo ważniejsze są własne przyjemności w czasie, gdy mają pod opieką dzieci. Też to często zauważam.
Dodano: 29.10.2020 21:55    Przez: Pulsar71
na Chopina zrobili plac zabaw .Kolega mieszka w bloku przy tym placu nic by nie było gdyby mamy z dziećmi nie chodziły pod balkony z potrzebami dzieci . Zrobili sobie ubikacje . Zgłaszali do spółdzielni ale jak grochem o ścianę . Pampersy chusteczki na trawniku smród .
Dodano: 29.10.2020 22:03    Przez: ~Edek
Idąc za ciosem powinni rozszerzyć zakaz o balkoniki i wózki zakupowe. A w następnym etapie wózki dziecięce.Fajnie mieć wnuki, ale najlepiej na innym osiedlu...
Dodano: 30.10.2020 07:59    Przez: Arkadiusz
to nie dzieci to ,,rozwścieczona dzicz" madki na ławkach rżną każdemu dupę kto przejdzie a nie interesują się swoimi tzw pociechami. Najważniejsze że 500 + wpływa a ,,dzicz" jakoś się sama wychowa🥴🥴🥴
Dodano: 30.10.2020 11:03    Przez: ~sąsiad
Szanowna władzo KSM i Straży Miejskiej w Koninie, jeżeli ktoś zaśmieca niedozwolonym znakiem ulicę to kogo się boicie że nie macie odwagi natychmiastowego usunięcia "znaku". Ludzie jesteście wybrani do działania a nie wyłącznie do brania pieniędzy. Usuńcie ten "znak" zaraz!!!
Dodano: 30.10.2020 12:50    Przez: Stanisław Koninianin
nie wiem w czym problem, spółdzielnie ustawiają ciągle jakieś znaki/zakazy sęk w tym ,że każda taka tabliczka powinna mieć umocowanie w prawie , a te są stawiane byle jak bez przestrzegania jakichkolwiek przepisów , równie dobrze mogą tam sobie postawić stracha na wróble nikt nie ma obowiązku przestrzegania zapisów na tych tabliczkach gdyż są bezprawne pozdrawiam
Dodano: 30.10.2020 20:12    Przez: hiena45