Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. Pomoc psychiatryczna dla dzieci pod znakiem zapytania?

Konin. Pomoc psychiatryczna dla dzieci pod znakiem zapytania?

Dodano:
Konin. Pomoc psychiatryczna dla dzieci pod znakiem zapytania?
Konin

Zmiany w działaniu Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży DREWS w Koninie.

Od początku grudnia 2023 roku, Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży DREWS, zlokalizowane na siódmym piętrze hotelu Konin, zmienia swój model działania. Jak informowaliśmy wcześniej na łamach LM.pl, centrum, które do tej pory funkcjonowało dzięki funduszom unijnym, zakończyło tę formę działalności z końcem listopada 2023 roku.

Aktualnie placówka znajduje się w procesie ubiegania się o finansowanie na kolejny etap swojej działalności. Jak informuje Agnieszka Drews, prowadząca centrum, został złożony wniosek o ocenę projektu w ramach konkursu organizowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Od 1 grudnia centrum rozpoczyna działalność w trybie komercyjnym, oczekując na decyzję NFZ w sprawie konkursu.

Z danych centrum wynika, że dotychczas skorzystało z niego 400-450 dzieci i młodzieży. Marta Żbikowska-Cieśla, rzeczniczka prasowa NFZ w Poznaniu, informuje, że rozstrzygnięcie postępowania na II poziomie opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży jest zaplanowane na 22 grudnia. Obecnie trwa ocena ofert, a do czasu zakończenia konkursu NFZ nie może udzielać szczegółowych informacji na jego temat.

Ostateczne wyniki konkursu będą znane więc pod koniec roku. Do tego czasu konińskie centrum będzie kontynuować swoją działalność w trybie komercyjnym, oferując pomoc dzieciom i młodzieży.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole