Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNajlepsze konto indywidualne - czyli jakie?

Najlepsze konto indywidualne - czyli jakie?

Materiał promocyjny

Dodano:
Najlepsze konto indywidualne - czyli jakie?
materiał promocyjny

Posiadanie rachunku bankowego obecnych czasach jest standardem. Nikt z nas nie wyobraża sobie bowiem trzymania gotówki w portfelu czy w przysłowiowej skarpecie, kiedy może on być bezpieczna na koncie bankowym. Co więcej, płatności bezgotówkowe nie są już przywilejem, a stanem rzeczywistym. Bez karty debetowej lub kredytowej, ciężko jest wyobrazić sobie zrobienie zakupów- zarówno w sklepach stacjonarnych jak i online. Konta indywidualne są jednak mocno zróżnicowane. Jak więc można wybrać najlepsze?

Dlaczego potrzebne Ci konto indywidualne?

Najlepsze konto indywidualne, powinno być dopasowane od naszych potrzeb. Jednak w tym celu, trzeba je na wstępie zdefiniować. Wobec tego warto odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego chcemy otworzyć rachunek bankowy? Każdy rodzaj konta jest bowiem dopasowany do potrzeb innych użytkowników. Można więc powiedzieć, że:

  • jeśli naszym celem jest oszczędzanie to najlepsze konto indywidualne, zaoferuje nam nieoprocentowane składanie środków;
  • jeśli zakładamy pierwsze konto bankowe, to najlepiej sprawdzi się tradycyjne konto, które pozwoli nam wejść w świat bankowości;
  • jeśli zależy nam na zgarnięciu dodatkowej promocji, to najlepsze konto indywidualne powinno zaoferować nam premię przy zakładaniu.

Tak naprawdę naszych potrzeb może być o wiele więcej. Inne wymagania będą mieli ludzie młodzi, zaś inne wymagania np. właściciele firm. Wobec tego poszukując najlepszego produktu w postaci konta bankowe, trzeba te wymagania uwzględnić na pierwszy miejscu.

Jakie jest oprocentowanie i prowizje?

Jak można przeczytać na stronie Moneycore.pl, każdy bank musi zarobić na tym, że pozwoli klientom na otwarcie u siebie rachunku bankowego. Wobec tego nie można się łudzić, że najlepsze konto indywidualne będzie darmowe. Wyjątkiem są konta dla młodych, które mogą, aczkolwiek nie muszą, być zwolnione z opłat. Niemniej jednak rachunek bankowy praktycznie zawsze będzie obciążony pewnymi opłatami. Najczęściej banki pobierają prowizję za:

  • samo prowadzenie rachunku w formie miesięcznego potrącenia z konta;
  • korzystanie w karty kredytowej lub debetowej;
  • wykonywanie transakcji- choć ta forma prowizji jest obecnie dość rzadko stosowana;

Warto więc dokładnie zapoznać się z tabelą opłat zanim zdecydujemy się na otworzenie konta w danym banku. Pomoże nam to wybrać bezapelacyjnie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Czy potrzebna jest Ci dodatkowa funkcjonalność?

Nie da się ukryć, że często najlepsze konta indywidualne mogą nas zaskoczyć. Ich możliwości nie kończą się bowiem na przelewach i płatnościach kartą. Mogą one zaoferować znacznie większą funkcjonalność. Zastanówmy się więc, jakich rozwiązań poszukujemy. Być może zależy nam na koncie w obcej walucie? Może chcemy dołączyć do programu lojalnościowego? Sprecyzujmy się swoje indywidualne preferencje i sprawdźmy, który bank jest wstanie na nie odpowiedzieć. Wówczas z całą pewnością wybierzmy najlepsze konto indywidualne, które sprawi, że korzystanie z niego i trzymanie gotówki na rachunku będzie prawdziwą przyjemnością.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole