Skocz do zawartości
PILNE

31. Finał WOŚP: Na godz. 20:00 koniński sztab nr 740 zebrał 350 000 zł! 

LM.plWiadomościOdbudowa włosów w domowym zaciszu

Odbudowa włosów w domowym zaciszu

Artykuł zewnętrzny

Dodano:
Odbudowa włosów w domowym zaciszu
Artykuł zewnętrzny

Skuteczna regeneracja włosów to zastosowanie szeregu zabiegów pielęgnacyjnych, który w efekcie naprawi zniszczenia włosów i polepszy ich zdrowie oraz wygląd. Regeneracja włosów najczęściej jest konieczna po rozjaśnianiu włosów lub po trwałej ondulacji.

Odbudowa włosów to seria kompleksowych zabiegów, których celem jest poprawienie kondycji pasm. Najczęściej kobiety zaczynają myśleć o odbudowie po rozjaśnianiu włosów, farbowaniu lub na przykład po trwałej ondulacji. Ale też również nierzadko przytrafia się, że stan włosów pogarsza się latem lub zimą. Zastanawiamy się wówczas nad tym, jak odbudować zniszczone włosy? Czy to możliwe? Jak najbardziej! A co ważne, wcale nie musisz w tym celu wybierać się do fryzjera. Odpowiednie specyfiki bez trudu znajdziesz w sklepie online Fryzomania.pl.

Zapomnij o kruchych i zniszczonych włosach!

Zniszczone włosy charakteryzują się tym, że są suche, łamliwe i mają rozdwojone końcówki. Aby je całkowicie zregenerować, trzeba je także bardzo mocno nawilżyć. Dobrze nawodnione włosy sprawią, że pasma będę elastyczne i gładkie na całej długości. Nie będą się również dalej rozdwajały. Na zdrowie włosów wpływa również zdrowie cebulek, dlatego cebulki włosów trzeba wzmocnić i w ten sposób przyspieszyć porost nowych, zdrowych włosów.

Pierwszym krokiem niech będzie stosowanie prawidłowej codziennej pielęgnacji włosów. Jeśli to nie przyniesie efektów, to można udać się do salonu fryzjerskiego. Ale spokojnie, najpierw spróbuj regeneracji włosów profesjonalnym szamponem i odżywką do regeneracji włosów.

Przy tym wszystkim pamiętaj, by unikać narażania włosów na nadmierne gorąco, więc stosuj ochronę termiczną. To bardzo ważne, ponieważ częste suszenia gorącym powietrzem suszarki i stosowanie urządzeń do stylizacji na gorąco zniweczą wszystkie wysiłki.

Regeneracja włosów w zaciszu własnego domu

Rzadko się na to zwraca uwagę, ale przy zniszczonych włosach dobrze jest rozczesać włosy przed myciem. Nie będą się wówczas plątać. Oczywiście użyj dobrej jakości szczotki, która nie poszarpie włosów i nie przyczyni się do ich większego łamania. Mycie włosów to pierwszy ważny krok i jest nie bez znaczenia, jakiego szamponu użyjesz.

Szampon wbrew temu, co często myślimy, służy przede wszystkim do mycia skóry głowy a nie tylko do samych włosów. To właśnie w skórze głowy kryje się zdrowie naszych pasm. Masuj szampon zatem w taki sposób, aby nie podrażnić skóry głowy. Nie pocieraj włosami, nie drap też skóry, żeby jej nie poranić. Możesz rozcieńczyć szampon w wodzie wcześniej i myć włosy pianą metodą kubeczka. Unikaj gorącej wody i spłukuj włosy chłodną, letnią wodą. Po szamponie koniecznie nakładaj odżywkę do regeneracji włosów, którą również spłucz chłodną wodą.

Raz lub kilka razy w tygodniu zastosuj mocniejszą kurację lub maskę regenerującą włosy. Przydatne będą wszelkie olejki do olejowania włosów, serum do regeneracji, a także kuracje i ampułki. Zawarte w nich substancje wzmacniają strukturę włosów. Z nawilżeniem i odżywieniem nadchodzi zdrowie włosów i ich lepsza kondycja.

Które kosmetyki do regeneracji włosów się sprawdzają?

Zniszczone i suche włosy myj tylko dobrym szamponem oczyszczającym. Ale pamiętaj, że powinien on być dosyć delikatny, aby nie podrażniać skóry. Hitem wśród internautek stał się szampon od Olaplex https://www.fryzomania.pl/manufacturer/olaplex, który jest nie tylko delikatny, ale ma w sobie specjalny składnik odbudowujący włosy. Substancja ta wnika głęboko w wewnętrzną strukturę włosa i tam rozpoczyna naprawdę wszelkich uszkodzeń oraz ubytków. Logiczną konsekwencją jest fakt, że włosy przestają się puszyć, być szorstkie czy suche. Kosmetyki do zniszczonych włosów zapewniają włosom kompleksowe nawilżenie.

Aby włosy były mocne, warto mieć u siebie w domu pełen zestaw do regeneracji włosów. Kompleksowa kuracja zdziała cuda i zatrzyma proces rozdwajania się końcówek. Bo nic tak bardzo nas nie przeraża jak wizja konieczności ścięcia włosów, które są zniszczone. Na szczęście dzięki odpowiednim kosmetykom uda się naprawiać zniszczenia we włosach. Pasma stają się bardzo miękkie, nawilżone – a w dotyku jak jedwab.

Przeczytaj również:Implanty zębowe
Czytaj więcej na temat:uroda, zdrowie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole