Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPoniedziałkowy powrót do rzeczywistości. Pszczoły pozdrawiają

Poniedziałkowy powrót do rzeczywistości. Pszczoły pozdrawiają

Dodano:
Poniedziałkowy powrót do rzeczywistości. Pszczoły pozdrawiają
dyżur

Poniedziałkowy powrót do rzeczywistości. Nie jest łatwo, zwłaszcza po trzech wieczorach pełnych muzyki.

Miniony weekend w domu kultury Oskard stał pod znakiem jazzu. W ramach festiwalu Jazzonalia wystąpili znakomici muzycy i wybitne artystki sceny jazzowej. Zagrali: Kasia Pietrzko Trio i Sławek Jaskułke. Zaśpiewały: Urszula Dudziak, Grażyna Aguścik oraz Stacey Kent, które zachwyciły zgromadzoną publiczność.

Po jazzowych doznaniach nadszedł poniedziałek, który oznacza powrót do codziennych obowiązków, ale tego dnia nie zabraknie również ciekawych wydarzeń.

Konińska Rada Kobiet organizuje warsztaty skierowane do dziewcząt z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Spotkanie odbędzie się w Konińskim Domu Kultury od godziny 10:00. Uczestniczki będą miały okazję spotkać się z psycholożkami, terapeutkami oraz specjalistkami od komunikacji i oszczędzania.

W Domu Zemełki, przy pl. Wolności, o 18.00 odbędzie się spotkanie z kompozytorką Grażyną Pstrokońską-Nawratil. Artystka opowie nie tylko o swojej twórczości, ale również o związkach z Koninem i wspomnieniach z dzieciństwa. Wydarzenie to będzie okazją do poznania historii jej dziadka, Witolda Sztarka, którego imię nosi jedna z ulic w starej części miasta.

Ponadto, dzisiaj przypada Światowy Dzień Pszczół, który co roku przypomina o ważnej roli tych owadów w ekosystemie i konieczności ograniczenia stosowania preparatów chemicznych, szkodliwych dla pszczelich rodzin.

W przypadku dodatkowych pytań czy informacji, zapraszam do kontaktu przez WhatsApp, Facebook lub e-mail: redakcja@portal.lm.pl.

 

Czytaj więcej na temat:dyżur, dzień pszczół, wydarzenia, warsztaty
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole