Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPoseł z Konina szefem wielkopolskich struktur PiS. Umacnia swoją pozycję

Poseł z Konina szefem wielkopolskich struktur PiS. Umacnia swoją pozycję

Dodano: , Żródło: LM.pl
Poseł z Konina szefem wielkopolskich struktur PiS. Umacnia swoją pozycję
Polityka

Zbigniew Hoffmann, poseł PiS z okręgu konińsko-gnieźnieńskiego, został szefem tej partii w województwie wielkopolskim. Przed wyborami samorządowymi i europejskimi Prawo i Sprawiedliwość zmienia swoją strukturę.

Szesnastu szefów wojewódzkich i jeden oddzielny dla Warszawy – tak wygląda nowa struktura Prawa i Sprawiedliwości. W Wielkopolsce pełnomocnikiem został poseł z okręgu konińsko-gnieźnieńskiego – Zbigniew Hoffmann.

Hoffmann to jeden z najdłuższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Działalność zaczynał jeszcze na początku lat 90. w Porozumieniu Centrum, ówczesnej formacji kierowanej przez Kaczyńskiego. Przez wiele lat związany był z Poznaniem, w latach 2015 – 2019 sprawował funkcję wojewody wielkopolskiego, a wcześniej – wojewody kujawsko-pomorskiego (2007 – 2009). Od 2020 r. do 2023 r. był członkiem Rady Ministrów.

Kilkukrotnie startował do Sejmu, ale nie zdobywał mandatu. Aż do 2019 roku, gdy po raz pierwszy wystawiony został w okręgu konińsko-gnieźnieńskim, choć nie miał z nim wcześniej żadnych związków. Skutecznie ubiegał się o reelekcję w tym roku, po raz drugi z rzędu otwierając listę PiS. W kampanii wyborczej zasłynął m.in. brakiem odpowiedzi na zaproszenia do programu „Dwie na Jedynkę” oraz debaty jedynek, jako jedyny spośród przedstawicieli największych ugrupowań.

Tym samym Hoffmann umocnił swoją i tak już silną pozycję w partii. Zdegradowani zostali dwaj inni posłowie PiS z regionu. Wcześniej rolę szefów okręgu pełnili Witold Czarnecki (na terenie Wschodniej Wielkopolski – Konin, Koło, Słupca, Turek) i Zbigniew Dolata (część gnieźnieńska okręgu nr 37). Obaj swoje funkcje teraz stracili.

Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik PiS Rafał Bochenek, partia chce jak najlepiej przygotować się do wyborów samorządowych i europejskich. – Nie bez znaczenia jest struktura partii, stąd takie decyzje – zaznaczył.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole