Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPowidz. Wójt będzie walczył o trzecią kadencję. Startuje ze swojego komitetu

Powidz. Wójt będzie walczył o trzecią kadencję. Startuje ze swojego komitetu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Powidz. Wójt będzie walczył o trzecią kadencję. Startuje ze swojego komitetu
Powidz

fot. profil FB Jakuba Gwita

Jakub Gwit, wójt gminy Powidz, będzie ubiegał się o reelekcję. Ogłosił to komitet Ziemia Powidzka, z którego ramienia będzie walczył o fotel wójta.

Dzięki zgodzie, aktywności i konstruktywnej współpracy udało się pozyskać dużo środków zewnętrznych na realizację ważnych zadań dla mieszkańców i wszystkich korzystających z tego terenu. Jesteśmy gotowi kontynuować tę misję i nadal służyć Gminie Powidz – napisał na swoim profilu FB Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Powidzka.

Jednocześnie poinformował, że jego kandydatem na wójta będzie dotychczasowy włodarz gminy Powidz – Jakub Gwit. W kolejnych dniach zaprezentowani mają być jeszcze kandydaci na radnych.

Jakub Gwit wójtem gminy Powidz jest od 2014 roku. Pokonał wtedy w drugiej turze Ryszarda Grześkowiaka, uzyskując 70,35% głosów. Cztery lata później wygrał ponownie, tym razem już w pierwszej turze, zdobywając 53,33% głosów. Wcześniej przez dwie kadencje był radnym. Ziemia Powidzka w bieżącej kadencji miała większość w Radzie Gminy, dysponując dziewięcioma głosami.

Do tej pory w gminie Powidz zarejestrowały się trzy komitety wyborcze. Oprócz Ziemi Powidzkiej są to KWW Marcina Burdy i KWW Wiedza i Doświadczenie Zawsze, którego pełnomocnikiem jest Marek Nawrocki. Nie wiadomo jednak, czy wystawią one kandydatów na wójta.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole