Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWodorowy autobus ZE PAK-u wygrał pierwszy przetarg. Gdzie będzie jeździł?

Wodorowy autobus ZE PAK-u wygrał pierwszy przetarg. Gdzie będzie jeździł?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wodorowy autobus ZE PAK-u wygrał pierwszy przetarg. Gdzie będzie jeździł?
Wodór

Rybnik będzie pierwszym miastem, w którym na ulicach miasta regularnie kursować będzie NesoBus. Wyprodukowany przez koniński ZE PAK pojazd wygrał przetarg organizowany przez Urząd Miasta w Rybniku.

Do tej pory NesoBus sprawdzany był w różnych testach (również w Koninie), ale od dziś wiadomo, że w co najmniej jednym mieście pojawi się w regularnych kursach na ulicach. PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy, spółka wchodząca w skład grupy ZE PAK, wygrała przetarg na dostawę 20 autobusów elektrycznych zasilanych wodorem, który organizował Urząd Miasta Rybnika.

To pierwszy przetarg publiczny, w którym wygrał NesoBus. Pojazdy produkowane przez ZE PAK mają zostać dostarczone do Rybnika w ciągu ośmiu miesięcy od podpisania umowy.

Niewykluczone, że NesoBus pojawi się również w Koninie. Przetarg na zakup drugiego autobusu wodorowego ogłosił Miejski Zakład Komunikacji w Koninie, a jednym z trzech zgłoszeń jest właśnie oferta PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy. Jednocześnie jest to najniższa cenowo oferta. To, czy koniński zakład zakupi drugiego wodorowca do swojej floty zależy jednak od pozyskania dofinansowania unijnego.

fot. ZE PAK

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole