Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZbigniew Hoffmann w dwóch komisjach. Czym będzie się zajmował?

Zbigniew Hoffmann w dwóch komisjach. Czym będzie się zajmował?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zbigniew Hoffmann w dwóch komisjach. Czym będzie się zajmował?
Sejm

Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisja Obrony Narodowej – to organy, w których w nowej kadencji będzie pracować poseł PiS z okręgu konińsko-gnieźnieńskiego Zbigniew Hoffmann. Na przydział wciąż czeka Ryszard Bartosik.

Ponad tydzień temu informowaliśmy o tym, w jakich komisjach sejmowych będą pracować w nowej kadencji posłowie z okręgu konińsko-gnieźnieńskiego. Na tej liście nie było dwóch posłów PiS – Zbigniewa Hoffmanna i Ryszarda Bartosika. Obaj, jako członkowie rządu, nie mogli wejść w skład żadnej komisji, do powołania nowego rządu cały czas pełnili bowiem swoje funkcje.  

Zaprzysiężenie nowego rządu Mateusza Morawieckiego nastąpiło we wtorek. Nie znalazł się w nim już Zbigniew Hoffmann. Pozwoliło to posłowi PiS wejść w skład dwóch komisji sejmowych, do których został powołany w środę. Będzie pracował w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Obrony Narodowej.

W nowym rządzie pozostał Ryszard Bartosik, cały czas na stanowisku wiceministra rolnictwa. Zgłoszony do komisji będzie mógł być dopiero po tym, jak przestanie pełnić tę funkcję.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole