Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościHistoryczny moment. Medyk Konin spadł po 31 latach gry w elicie

Historyczny moment. Medyk Konin spadł po 31 latach gry w elicie

Dodano:
Historyczny moment. Medyk Konin spadł po 31 latach gry w elicie
Ekstraliga

Do ostatniej sekundy dzisiejszych spotkań Medyk POLOmarket Konin miał szanse na utrzymanie w Ekstralidze. I choć do 88. minuty prowadził z Pogonią Tczew 3:1, to zremisował 3:3. Ten i pozostałe wyniki spowodowały, że drużyna z Podwala po raz pierwszy w swojej historii pożegnała krajową elitę.

Przed ostatnią serią gier Medyk Konin nie był w komfortowej sytuacji. Musiał wygrać na wyjeździe z Pogonią Tczew i liczyć na dobre wieści z Gdańska, gdzie AP Orlen walczył ze Stomilankami Olsztyn i Krakowa (tam UJ podejmował Górnika Łęczna).

Koninianki po golach Patrycji Ziemby, Eleny Aristomedou i Oliwii Jaśniak do 88. minuty prowadziły 3:1. I wtedy zaczął się ich dramat, bo bramki Mai Kalun i Emilii Sobierajskiej (w doliczonym czasie) oznaczały remis i spadek Medyka bez oglądania się na wyniki innych spotkań.

Tym samym drużyna z naszego miasta po raz pierwszy w swojej historii opuściła najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Medyk jest także jedyną drużyną w historii rodzimej kobiecej piłki nożnej, która aż do dzisiaj nigdy nie spadła. Stało się to 31 lat po awansie do ówczesnej I ligi.

W rundzie wiosennej sezonu 2023/24 Medyka prowadził Michał Sypuła. Objął zespół znajdujący się na przedostatnim miejscu w tabeli. W jedenastu meczach zdobył osiem punktów (to wynik o dwa oczka lepszy w porównaniu z jesienią). Desperacka misja zakończyła się niepowodzeniem, ale bez wątpienia należą mu się słowa szacunku za to, że w ogóle się tego podjął. Na Michała Sypułę z pewnością czeka jeszcze niejedno wyzwanie. Na Medyka Konin czeka I liga (drugi poziom rozgrywek).

Los koninianek podzielił UJ Kraków. Historyczne, bo swoje pierwsze mistrzostwo, zdobyła Pogoń Szczecin. Puchar Polski powędrował do GKS-u Katowice.

Pogoń Dekpol Tczew – Medyk POLOmarket Konin 3:3 (11' Katarzyna Nowak, 88' Maja Kalun, 90' + Emilia Sobierajska – 4' Patrycja Ziemba, 38' Elena Aristomedou, 50' Oliwia Jaśniak)

Medyk: Samantha Castaneda – Elena Aristomedou, Nina Budzińska, Oliwia Jaśniak, Zuzanna Kogutek, Natasza Krupa, Monika Mierzejewska (77' Patrycja Sikora), Stella Oshobukola, Grigoria Pouliou, Samantha Savoy, Patrycja Ziemba (82' Aleksandra Bieryło)

Foto archiwum

Historyczny moment. Medyk Konin spadł z Ekstraligi
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole