Dzisiaj jest sobota 8 maja 2021, imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17261) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 4oC
Jutropogoda
12 / 11oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Kwiaty i znicze w 76 rocznicę zakończenia I ... (0)Konin. Taneczną sesją promują adopcję bezdomnych z ... (10)

Jak działa pożyczka pod zastaw?

Materiał Partnera

Dodano: 9.08.2017 11:01
  • Jak działa pożyczka pod zastaw?

Coraz więcej firm pożyczkowych oferuje  pożyczki pod zastaw. Wielu osobom od razu kojarzą się one z kredytami hipotecznymi i zastawem nieruchomości lub lombardem. Skojarzenia te nie są jednak do końca słuszne. Firmy pożyczkowe nie udzielają tak pożyczek na tak duże kwoty, jak banki w przypadku kredytów hipotecznych. Nie można ich również porównać do lombardów, których działalność jest nieuregulowana oraz trzeba pozostawić w nich przedmiot, którego wartość o wiele przewyższa wysokość otrzymywanej kwoty, do  określonego czasu spłaty.

Pożyczki bez sprawdzania bazy dłużników

Pożyczki pod zastaw to pożyczki dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, która przekłada się na niską zdolność kredytową. Uniemożliwia im to zaciągnięcie standardowej pożyczki pozabankowej lub kredytu bankowego. Pożyczki pod zastaw często określane są jako pożyczki bez BIK, bez sprawdzania baz czy pożyczki bez zaświadczeń o dochodach.

Zastaw jest zabezpieczeniem dla firmy pożyczkowej, która pożycza pieniądze z własnego kapitału. Firma pożyczkowa decyzję o udzieleniu pożyczki podejmuje głównie na podstawie informacji na temat przedmiotu, który ma zostać zastawiony. Jednak większość firm i tak kontroluje naszą sytuację w bazach dłużników.

Każda z firm oferujących tego typu produkty tworzy własny zbiór warunków dotyczących rodzajów zastawianych przedmiotów, ich wieku oraz stanu technicznego. Najpopularniejszymi formami pożyczek pod zastaw są pożyczki pod zastaw samochodu. W tym przypadku najważniejszymi warunkami, jakie musi spełnić pożyczkobiorca jest posiadanie samochodu na własność oraz brak ustanowienia innych zabezpieczeń na aucie. Niekiedy zastawiane przedmioty porównywane są do żyrantów.

Pożyczka pod zastaw samochodu

Najrozsądniejszym wyborem spośród pożyczek pod zastaw wydają się pożyczki pod zastaw samochodu. Samochód cały czas pozostaje w użytkowaniu właściciela, natomiast na czas trwania umowy pożyczkowej do dowodu rejestracyjnego dodany zostaje wpis o tym, że firma pożyczkowa staje się jego współwłaścicielem. Wpis ten zostanie anulowany po spłaceniu pożyczki przez konsumenta. Anulacja wpisu jest zagwarantowana zapisami w umowie, którą podpisują zarówno pożyczkobiorca jak również pełnomocnik firmy. Wycena auta, które ma zostać zastawione, odbywa się przez zewnętrzną, wyspecjalizowaną firmę. Daje to gwarancję pożyczkobiorcy, że usługa jest rzetelnie przeprowadzona i wiarygodna.

Pożyczka samochodowa alternatywą dla kredytu

W związku z rosnącym zainteresowaniem pożyczkami pod zastaw samochodu, firmy pożyczkowe postanowiły rozszerzyć swoją ofertę, w której znaleźć można taką pozycję jak pożyczka na zakup samochodu z rynku wtórnego. W tym jednak przypadku zabezpieczeniem jest samochód, który konsument dopiero zamierza kupić. Podobnie jak w standardowej pożyczce pod zastaw, firma staje się współwłaścicielem pojazdu na czas trwania umowy pożyczkowej.

Pozostaje pytanie o to kto może skorzystać z pożyczki pod zastaw auta? Oferty obu wersji pożyczek, nazwijmy je, samochodowych skierowane są do osób pracujących jak i bezrobotnych. Z pożyczek pod zastaw skorzystać mogą również przedsiębiorcy. Jedynym warunkiem jest posiadanie zabezpieczenia w postaci samochodu, którego jest się jedynym właścicielem.

Należy pamiętać, że bez znaczenia czy zamierzamy zaciągnąć kredyt bankowy, pożyczkę chwilówkę czy pożyczkę pod zastaw, przed podpisaniem umowy pożyczkowej musimy mieć pewność, że będziemy w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Dzięki dokładnej analizie swoich możliwości możemy uchronić się przed popadnięciem w tzw. spiralę zadłużenia. Oferta pożyczek online jest dopasowana do różnorodnych potrzeb klientów - każdy znajdzie propozycję dostosowaną do swoich potrzeb.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pieniądze,   pożyczka,   finanse,   budżet domowyDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.