Dzisiaj jest poniedziałek 21 września 2020, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17830) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Idealnie nie było, ale wygrać się udało. MKS MOS p ... (0)Poznawali Radolinę. Młodzież i cykliści odkrywali ... (0)

Nowoczesna Paulina Hennig-Kloska o parlamentarnych planach 

Dodano: 23.10.2019 13:47

Paulina Hennig- Kloska (trzecie miejsce na liście KO w okręgu konińsko - gnieźnieńskim) podziękowała wyborcom za głosy. Podczas konferencji prasowej, w obecności członków konińskiej .Nowoczesnej, posłanka zdradziła swoje plany na najbliższą kadencję sejmową.

- Chciałabym podziękować mieszkańcom okręgu nr 37 za 16.813 oddanych głosów – powiedziała Paulina Hennig-Kloska. - To dla mnie ogromne zobowiązanie do jeszcze większego zaangażowania się w sprawy regionalne, wobec których nie pozostawałam obojętna. To dla mnie zaszczyt otrzymać takie poparcie, nie będąc liderem listy.

Jednocześnie posłanka zapowiedziała czym zajmie się najbliższym czasie parlamentarnym. - Nie zamierzam zmniejszać tempa, ale zwiększyć. Jest wiele rzeczy do zrobienia. W swojej drugiej kadencji sejmu za najważniejsze uważam powołanie zespołu, którego celem będzie walka z suszą hydrologiczną na terenie Wielkopolski, zwłaszcza wschodniej. To będzie zespół do spraw opracowania planu hydrologicznego dla pojezierza gnieźnieńskiego i subregionu konińskiego. Chciałabym, żeby ten zespół zajął się rzeką Wartą, której naturalny bieg trzeba nieco odbudować i poprawić retencję wody w Warcie w okresie wiosennym. Mam nadzieję, że uda się to ponad podziałami politycznymi. Zgłosiłam akces uczestniczenia w sejmowej komisji finansów publicznych, w której już byłam wiceprzewodniczącą i w której chciałabym pracować dalej. Przyszła kadencja będzie niezwykle ciekawa pod tym względem z uwagi na zbliżające się spowolnienie gospodarcze i szereg zmian zaplanowanych w przyszłorocznym budżecie. Tak, jak dotychczas będę sprzeciwiała się drenowaniu kieszeni Polaków. Chciałabym także zasiąść w komisji środowiska, ze względu na walkę z suszą na trenie wschodniej Wielkopolski, ale także walkę z nielegalnymi wysypiskami śmieci, smogiem i niekorzystnymi zjawiskami dla mieszkańców.

Posłanka zadeklarowała, że zgodnie z umową koalicyjną, zasiądzie w klubie KO. - Wywiązuję się z zawartych porozumień i kontraktów. Jako posłanka Nowoczesnej zasiądę w klubie Koalicji Obywatelskiej, do czego zobowiązałam się z innymi koleżankami i kolegami podpisując umowę koalicyjną, w ramach której mieliśmy miejsca na liście KO. Z tego zobowiązania wobec wyborców i koalicyjnych partnerów planujemy się wywiązać.

Zapytana przez nas o współpracę z posłem Tomasz Nowakiem, z tej samej listy, odpowiedziała. - Jesteśmy po pierwszej rozmowie w posłem Tomaszem Nowakiem i zadeklarowaliśmy zwiększenie współpracy na terenie subregionu konińskiego celem rozbudowy wspólnych struktur, współpracy w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Transformacja energetyczna jest ściśle związana z suszą hydrologiczną, więc w tym zakresie możemy się uzupełniać z panem posłem. Deklaruję również, że będziemy ze sobą współpracować.

  • Posłanka Paulina Hennig- Kloska o parlamentarnych planach

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Paulina Hennig-Kloska,   posłanka,   koalicja obywatelska,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

ta pani nadaje sie do rezimowej tv do komentowania hazardu pisiorkow ,tam jest czesto zapraszana przedstawia swoje poglady i pisiorki maja caly tydzien wylew ...tylko tyle co do kompetencji tej pani acha niech sie modli o opady
Dodano: 23.10.2019 16:19    Przez: ~pisior😎
Niech ta osoba zostawi subregion koninski i zajmie się tym regionem skąd pochodzi czyli Gnieznem. I tak nic nie zrobi dla Konina. Myśli że ktoś jest głupi i nabierze się na jej obiecanki. Idź kochana do tv i tam bajeczki opowiadaj
Dodano: 23.10.2019 17:10    Przez: ~Ola
avatar Cokolwiek zrobi dobrego dla naszego regionu posłanka czy poseł, obojętnie jakiego ugrupowania i obojętnie skąd pochodzi będzie na naszą korzyść. Wybory były "przed chwilą" i innych posłów nie mamy. Jeśli obiecuje - rozliczać z obiecanek na bieżąco - np. na koniec roku a nie tylko kartą wyborczą. Ale zniechęcać kogoś do działania tylko dlatego, że ma inne poglądy ??
Dodano: 24.10.2019 10:18    Przez: Krzysztof Łyjak
Kluska to nic innego jak tylko chodząca ściema i tak samo jak inni piszą również nic dla Konina nie zrobiła i nie zrobi , tylko medialnie się udziela a to nic innego jak puste słowa, gdzie liczą się czyny i osiągnięcia . W Koninie ta formacja jest bardzo słaba i niezauważalna . Kosa weż się za coś porządnego jak już a nie paplanie się w błocie , ewidentnie zauważalne jest brak Ci parcia na szkło i tytułu , zrób coś porządnego w życiu albo nie rób nic a zwłaszcza w takich tematach.
Dodano: 24.10.2019 10:28    Przez: hans_klos
Krzysztof. Łyjak zapytaj tej pani czy będzie zabiegała o obwodnicę dla Konina która jest b potrzebna zakorkowane całe miasto od 12.00 do 18.00 ciężarówki o wadze 40t smigaka przez Nieslusz aż domy się trzesą oczywiście że "odpowie będę się starała" i koniec. Minie 4 lata i zaliczy ciepły stoleczek w sejmie i tyle. Taki jest sposób na zarabianie pieniędzy a wysiłku zero. Czy w pracy pracodawca nic od Ciebie nie wymaga zapewne musisz się wykazać. W sejmie i w senacie parlamentarzyści żyją sobie jak poczki w masle za nasze podatki. Nie starają się dla regionu , kopalni praktycznie nie ma, huty też, elektrownia na oparach. Posłowie o Konin nie dbali niedbaja i dalej tak będzie. Kalisz rośnie w siłę a Konin dziura nawet do dentysty jak ząb zaboli w nocy to tylko dyżur w Turku lub Kaliszu. Prywatny dentysta boi się drzwi otworzyć i tak to wygląda. Szanse można dać każdemu ale ile szans już my mieszkańcy Konina daliśmy od 30 lat dajemy szansę i co i jest co raz gorzej i nic lepi ...
Dodano: 26.10.2019 13:31    Przez: ~Ola

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.