Dzisiaj jest sobota 22 lutego 2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21159) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 6oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ostatni sparing na remis. Za tydzień pierwszy mecz ... (0) W Turku powstanie pierwsza strefa wolna od dymu t ... (4)

Smacznie na Starówce. 12 przedsiębiorców z branży gastronomicznej ze wsparciem promocyjnym od Miasta Konin

Materiał promocyjny

Dodano: 15.11.2019 13:36

Przez kilka tygodni na Portalu LM.pl ukazała się seria materiałów promocyjnych opisujących lokale gastronomiczne zlokalizowane na konińskiej Starówce. 

„Smacznie na Starówce” to nowe przedsięwzięcie realizowane przez Urząd Miejski w Koninie, w ramach projektu pod nazwą „Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

W ramach tego przedsięwzięcia realizujemy szereg działań promocyjnych, w tym cykl wywiadów z przedsiębiorcami z branży gastronomicznej na obszarze rewitalizacji „Starówka” - mówi Bernadeta Bezulska z Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie. 

W ramach projektu „Smacznie na Starówce” dziennikarze Portalu LM.pl odwiedzili 12 lokali gastronomicznych z obszaru rewitalizacji „Starówka”. Każdy z właścicieli punktów gastronomicznych miał okazję zaprezentować swoją firmę, produkty oraz oferowane usługi. Opowiedzieć o swoich doświadczeniach, wyzwaniach, sukcesach i planach. Wywiady były emitowane na Portalu LM.pl. Swoją historię przedstawiły: restauracja „Pod Cepeliną”, kawiarnia „Kawusia i ciacho”, „Beza Krówka”, Cafe i Bistro „Kawka, Karafka”, restauracja „Rogatka”, burgerownia „Trzy Strefy”, restauracja „Borówka”, pączkarnia „Domowe Wypieki”, jadłodajnia „Pysznie i domowo”, „Loko the Steak House”, „Yukki Sushi” oraz „Good Snack Konin - Sklepy z Kanapkami”.

Projekt został świetnie oceniony przez właścicieli lokali gastronomicznych zlokalizowanych na Starówce. Podczas realizacji projektu pojawiał się główny wniosek - Miasto Konin zachęca prywatnych przedsiębiorców do współpracy, podejmuje działania zmierzające do poprawy przedsiębiorczości, zmierzające ku rewitalizacji Starówki. Dzięki reklamie, lokale gastronomiczne mogły trafić ze swoją ofertą do szerokiej grupy potencjalnych klientów. Przedsiębiorcy szukali odpowiedzi na pytanie: co należy zmienić, aby jeszcze bardziej wykorzystać potencjał Starówki? Wśród pomysłów pojawiały się między innymi: nowe miejsca parkingowe i miejsca dedykowane lokalom, organizowanie kolejnych wydarzeń plenerowych na Bulwarze Nadwarciańskim, błoniach oraz na placu Wolności, aby zmieniać przyzwyczajenia mieszkańców dotyczące spędzania wolnego czasu oraz wystawianie ogródków letnich na bardziej preferencyjnych warunkach.

Na tym nie koniec. Oprócz cyklu wywiadów, opracowana zostanie broszurka informacyjno – promocyjna obszaru rewitalizacji „Starówka”. Zawierać będzie informacje o atrakcjach, wydarzeniach oraz firmach gastronomicznych funkcjonujących na Starówce. Wskaże mieszkańcom, jak i osobom przyjezdnym, jakie lokale i atrakcje znajdują się na konińskiej Starówce, tym samym zachęcając do ich odwiedzenia.

- Zależy nam, aby przedsiębiorcy rozwijali swoje firmy. Działania zmierzające do zwiększenia popularności usług gastronomicznych na obszarze rewitalizacji ułatwią ich rozwój oraz przyczynią się do ożywienia Starówki – podsumowuje Dorota Czerniejewska z Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie, który realizuje od początku projekt rewitalizacji.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:smacznie na starówce

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.