Dzisiaj jest czwartek 17 czerwca 2021, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16831) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
27 / 21oC
Pojutrzepogoda
28 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Na błoniach powstaje już parkur. W piątek startuje ... (0)Turek. Zatrzymani za wymuszenia rozbójnicze i nark ... (0)

Zofia Urbanowska będzie patronką? Radni na komisji byli za

Dodano: 26.01.2021 19:11
Źródło: LM.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie może doczekać się patronki. Radni na posiedzeniu Komisji Edukacji, Kultury i Sportu pozytywnie zaopiniowali propozycję nadania placówce imienia Zofii Urbanowskiej.

Z propozycją nadania imienia Zofii Urbanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie wyszedł radny Tomasz Andrzej Nowak. - Proponowana patronka MBP w Koninie to postać historyczna, znana i uznana pisarka, związana z Koninem i Wielkopolską, zasłużona dla miasta, niebudząca kontrowersji, godna uczczenia w formie nadania jej imienia ww. instytucji kultury - pisał w uzasadnieniu projektu.

We wtorek zajęli się nim radni. Swoją opinię przedstawił też Damian Kruczkowski. Dyrektor biblioteki w drugiej połowie ubiegłego roku zgłosił propozycję, by patronem był Paweł Ernest Michel. Do tego pomysłu nie przychylili się jednak radni. - Chciałbym zaapelować o zdrowy rozsądek. Zofia Urbanowska nie jest zapomniana. Instytucji i miejsc nadanych tym imieniem mamy całkiem sporo.

Zaapelował również o przeprowadzenie szerokich konsultacji społecznych i przedstawił jeszcze jedną propozycję – Zofii Kossak-Szczuckiej. - Może okazać się, że mieszkańcy miasta nie będą życzyli sobie żadnego patrona – poparła go radna Monika Kosińska (KO).

Rady Krystian Majewski (PiS) zaznaczał, że duża liczba miejsc i instytucji noszących imię Zofii Urbanowskiej nie jest problemem. - To pewna polityka miasta, by powiązać promocję miasta z pewnym obywatelem, wybitną postacią miasta. Nie odbierałbym takiej monopolizacji jako śmiesznej.

Ostatecznie ośmioma głosami za, jednym przeciw i trzema wstrzymującymi się radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jedyną sensowną kandydatką na patronkę MBP w Koninie jest oczywiście Zofia Urbanowska. Bez dwóch zdań zasługuje na ten zaszczyt. A Zofia Kossak (?!). Z powodu, że...? Czyżby dlatego, że była wnuczką Zofii Gałczyńskiej, córki właściciela dworu w Siąszycach? Nie bardzo rozumiem.
Dodano: 26.01.2021 21:51    Przez: Jacek Wiśniewski

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.