Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17043) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

Porządek i kultura.Radny Jarosław Sidor z obywatelską interwencją 

Dodano: 13.04.2021 12:32

Jeden z aktywniejszych radnych miasta Konina - Jarosław Sidor tym razem z obywatelską interwencją na własnym terenie. 

Jarosław Sidor, znany z licznych interwencji i interpelacji na forum miasta, przyczynił się tym razem do powstrzymania prawdopodobnie pijanego kierowcy. Prawdopodobnie dlatego, że młody kierowca po zatrzymaniu przez radnego kluczyków do samochodu, uciekł z miejsca zdarzenia i nie dotarł w domu. Do obywatelskiej interwencji doszło w miniony poniedziałek, 12 kwietnia, po godzinie 17.00 na terenie posesji radnego. Na przydomowym parkingu w Niesłuszu, zatrzymał się przypadkowy samochód, z którego kierowca wyrzucił butelkę po piwie. Nieznanym pojazdem zainteresował się właściciel posesji, który chciał zwrócić uwagę na niestosowne, jego zdaniem, zachowanie na prywatnym terenie. W samochodzie zastał młodego, jak się okazało w dalszym toku, 21-latka z towarzyszką oraz zapas piwa.

- Zapytałem, czy do kogoś przyjechali i skąd ta butelka po piwie na zewnątrz – relacjonuje Jarosław Sidor. - Ponieważ padły chamskie odpowiedzi i wydawało mi się, że człowiek przy kierownicy może być pod wpływem, wyjąłem kluczyki z samochodu i zadzwoniłem na policję, aby zgłosić obywatelskie zatrzymanie. W tym czasie młody człowiek uciekł z samochodu, a za nim dziewczyna.

Na miejsce zdarzenia wkrótce dotarła policja, a także matka 21-latka, której syn w międzyczasie przekazał, że zabrakło mu benzyny i wskazał, gdzie pozostawił samochód. Okazało się, że po tej ucieczce, nie dotarł jeszcze do domu.

- Porządek i kulturą muszą być – podsumowuje zdarzenie radny Jarosław Sidor i dodaje, że będzie nadal interweniował tam, gdzie będzie taka potrzeba. A rodzina radnego jest dumna z tego postępowania. 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Jarosław Sidor,   radny Konina,   obywatelskie zatrzymanie,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan Radny Jarosław Sidor zachował się prawidłowo, prawdziwie obywatelska postawa, być może zapobiegł tragedii na drodze.
Dodano: 13.04.2021 13:26    Przez: Wzór do naśladowania
Co mają w głowach młodzi ludzie, kiedy zasiądą za kierownicą samochodu marki BMW, tracą zdrowy rozsądek ?
Dodano: 13.04.2021 13:28    Przez: Tylko surowe kary
Czy Tomasz Kobrzycki to mądry człowiek ?
Dodano: 14.04.2021 16:26    Przez: Retoryczne pytanie

KOMENTARZE

Pan Radny Jarosław Sidor zachował się prawidłowo, prawdziwie obywatelska postawa, być może zapobiegł tragedii na drodze.
Dodano: 13.04.2021 13:26    Przez: Wzór do naśladowania
avatar Hihihi.Brawo Sidor!!!ORMO czuwa.!!! Jak to w człowieku odzywają się geny.Teraz z równą zapalczywością trzeba by scigać celebrytę z TVN-u Kubusia.Ale on LGBT to może wszystko i taki Sidor to mu co najwyżej do pasa skończyć.
Dodano: 13.04.2021 16:52    Przez: Tomasz Kobrzycki
Czy Tomasz Kobrzycki to mądry człowiek ?
Dodano: 14.04.2021 16:26    Przez: Retoryczne pytanie
Co mają w głowach młodzi ludzie, kiedy zasiądą za kierownicą samochodu marki BMW, tracą zdrowy rozsądek ?
Dodano: 13.04.2021 13:28    Przez: Tylko surowe kary

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.