Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościŁączy przyjemne z pożytecznym. Świąteczne opowiadanie w charytatywnym celu

Łączy przyjemne z pożytecznym. Świąteczne opowiadanie w charytatywnym celu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Łączy przyjemne z pożytecznym. Świąteczne opowiadanie w charytatywnym celu
ludzie z pasją

To już drugie świąteczne opowiadanie Alicji Tomaszewskiej z Kawnic w gm. Golina. Tym razem pieniądze ze sprzedaży bajki wesprą poznański szpital ginekologiczno-położniczy.

Alicja Tomaszewska to obecnie studentka pierwszego roku pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ubiegłym roku, jeszcze jako uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie, wydała świąteczne opowiadanie „Mr Fmoll”. Wtedy dzięki sprzedaży książek (kupujący płaci dowolną kwotę za egzemplarz – od red.) udało się zebrać 3 tys. zł. Pieniądze zostały przekazane rodzinie zastępczej w Konina. Teraz powstała druga świąteczna opowieść pod tytułem "Patyczek i Kulka", z której datki przeznaczone zostaną znowu na cel charytatywny.

- Historia opowiada o 12-letnim Darku i jego starszej siostrze Mirce. Mamy grudzień, coraz bliżej do Świąt. Mirka zabiera brata do rodziny zastępczej, w której jest wolontariuszką. Tam chłopiec nawiązuje wiele nowych, wartościowych znajomości. Głównego wątku fabuły nie będę jednak zdradzać, aby zachęcić do czytania – mówi Alicja Tomaszewska. - Kontynuuję akcję, ponieważ to świetna zabawa. Połączenie przyjemnego z pożytecznym. Robię coś co lubię – piszę, a przy okazji mogę przyczynić się do niesienia pomocy. Ale nie udałoby mi się to bez pomocy wielu dobrych ludzi. To tak naprawdę projekt grupowy i to jest właśnie najpiękniejsze – dodaje.

Opowiadanie zostało wydane w nakładzie 800 egzemplarzy. Można je kupić w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie. Dostępne będzie także na jarmarku świątecznym organizowanym przez UAM w Poznaniu. Dochód ze sprzedaży, zostanie przekazany na specjalistyczne wyposażenie dla wcześniaków z poznańskiego szpitala ginekologiczno-położniczego.

fot. Archiwum prywatne

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole