Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościŚwiąteczna misja Alicji. Kup książkę, pomóż pszczołom!

Świąteczna misja Alicji. Kup książkę, pomóż pszczołom!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Świąteczna misja Alicji. Kup książkę, pomóż pszczołom!
akcja charytatywna

„Lotka” to kolejne świąteczne opowiadanie Alicji Tomaszewskiej z Kawnic w gm. Golina. Tym razem dochód ze sprzedaży książek zasili konto Fundacji Pszczoła Musi Być.

Alicję Tomaszewską czytelnicy portalu LM.pl poznali w 2020 roku, kiedy jeszcze jako uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie wydała swoją pierwszą świąteczną opowieść. Teraz już jako studentka, każdego roku tworzy kolejną, a zebrane w ten sposób pieniądze, przekazuje na cel charytatywny. Wsparła wcześniej jedną z konińskich rodzin zastępczych i wcześniaki z poznańskiego szpitala, a teraz chce pomóc pszczołom.

- W tym roku opowiadanie nawiązuje do pszczół, choć w gruncie rzeczy jest kontynuacją trzech poprzednich części, ponieważ główną bohaterką jest Ewa (wnuczka Gabriela, dobra koleżanka Patyczka i Kulki). Dlaczego pszczoły? Może z lekkiej przekory, ponieważ ja tak naprawdę trochę boję się pszczół. Wiem jednak, że pełnią w naszym zwariowanym świecie bardzo ważną rolę i chciałabym zwrócić na to uwagę również Czytelników mojej książki – podkreśla Alicja Tomaszewska. - Zapraszam wszystkich do zaangażowania się w akcję. Szerzenie dobra nie musi być wcale takie trudne – dodaje.

Książeczki dostępne są w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie, a także do 20 grudnia na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz 12 i 13 grudnia w Oldskulowa Cafe & Restaurant w Poznaniu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole